Programe Forum - Welcome
Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash

Shko poshtë

Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash Empty Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash

Mesazh nga Aииå prej Wed Feb 01, 2012 5:39 pm

Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash Motor-gjigand-noaLondër, 1 Shkurt 2012, NOA - Një mekanik ka marrë vendimin për të lënë punën e tij dhe kjo me qëllim që ti ndërtonte të birit një motor gjigand.

Motori nisi të krijohej rreth 3 muaj më parë, si një dhuratë surprizë për djalin, i cili është në mbarim të Universitetit, duke u specializuar për kinemanë e animuar.

“kartonët e animuar janë tepër të ekzagjeruar dhe mendova se një motor gjigand do të ishte ideale për tim bir”, - rrëfen 49-vjeçari Zhang Yali.

E megjithatë krijimi i tij rezultoi shumë më kompleks nga ç’mund të mendohej në fillim, por Zhang Yali nuk hezitoi as të largohej nga puna për të kompletuar dhuratën e të birit, kjo me qëllim që të kishte më shumë kohë për të punuar.

Motorri është rreth 3 metër dhe i gjatë rreth 5 metër e gjysmë.

Ai mund të transportojë 8 persona, kjo falë sediljeve të krijuara më divane të vjetër, ndërsa për sa i përket rrotave ato i janë marrë ekskavatorit.

Ndërtimi i këtij motori të çuditshëm fillimisht hasi dhe probleme pasi bashkëshortja e Zhang nuk ishte dakot që ai të linte punën për diçka të tillë.

E megjithatë në fund ajo e ka pranuar faktin se është prekur nga impenjimi dhe vëmendja që i kushtoi parteri i saj një motori që e nisi si diçka të veçantë për të birin.

r.b/NOA
Aииå
Aииå
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 14
Reputation : 0
Join date : 28/01/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash Empty Re: Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash

Mesazh nga Master prej Wed Feb 01, 2012 6:05 pm

Kjo eshte e pa par hahahha


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash Empty Re: Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:34 pm

ky po qe paska pas alamet babi...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash Empty Re: Lë punën për ti ndërtuar djalit një motor gjigand përrallash

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi