Programe Forum - Welcome
Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment

Shko poshtë

Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment Empty Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment

Mesazh nga Master prej Thu Feb 02, 2012 12:44 pm

Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment Virusi
Një valë e re sulmesh kibernetike po kërcënon kompiuterat në të gjithë botën. Bëhet fjalë për disa e-maile që përmbajnë një lloj virusi i cili ka aftësinë që të bëjë efektin edhe pa u hapur materiali i bashkangjitur të attachment. Përdoruesi as nuk do të paralajmërohet fare se diçka e tillë po ndodh pasi vetëm do të ketë një mesazh “loading”. E-maili automatikisht shkarkon programe shkatërruese për kompjuterin tuaj në momentin kur përdoruesi klikon për ta hapur. E-maili në vetvete nuk figuron i infektuar pasi gjeneron gjithçka pasi hapet ndaj nuk mund të pikaset paraprakisht nga sistemet e mbrojtjes.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment Empty Re: Virusi i ri, shkatërron kompjuterin edhe nëse nuk hapni attachment

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 16, 2012 4:56 am

mund tu shkaterrohet atyre qe skan mendjen kok dhe sdin si ta mbrojn kompjuterin e shkrete
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi