Programe Forum - Welcome
Tentoi vetëhedhjen nga vinçi, Qemal Xhurra: Shkak divorci e varfëria People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tentoi vetëhedhjen nga vinçi, Qemal Xhurra: Shkak divorci e varfëria

Shko poshtë

Tentoi vetëhedhjen nga vinçi, Qemal Xhurra: Shkak divorci e varfëria Empty Tentoi vetëhedhjen nga vinçi, Qemal Xhurra: Shkak divorci e varfëria

Mesazh nga Master prej Sat Feb 04, 2012 8:24 pm


Tirane -Lajmifundit - Ora 19.39 - Qemal Xhurra, rreth 50 vjeç, është personi që tentoi të hidhej nga vinci sot në mbrëmje në qendër të Tiranës pranë ushtarit të Panjohur.
Gjatë komunikimit nga vinçi dhe më pas gjatë zbritjes së kateve nga pallati në ndërtim, protagonisti i ngjarjes ka thënë se e kreu këtë veprim për shkaqe të vështirësive ekonomike, pasi ishte i perndjekur politik dhe i divorcuar.
Ora 19:27- Shpetohet nga policia pas nje ore ankthi personi qe tentoi te hidhej nga vinci ne katin e 20-te te nje pallati ne ndertim ne qender te Tiranes. Duke komunikuar me negociatoret e policise, personi i moshes rreth 40 vjec, eshte terhequr nga krahu i vincit dhe me pas eshte afruar tek tarraca e pallatit ku forcat RENEA i kane zgjatur nje ure mjet kalimi ne te cilen personi eshte hedhur duke perfunduar ne duart e policise.
Ora 19:20 – Personi i hipur ne vinc, eshte terhequr per disa metra nga vendi ku po qendronte dhe mesa duket eshte afruar prane tarraces se pallatit ku po vazhdon komunikimin me forcat RENEA te cilat ndodhen ne catine e godines ne ndertim.
ora 19.10 – Zv.drejtori i policisë së shtetit për sigurinë publike, Muhamet Rrumbullaku, ka nisur negociatat me personin që ka hipur në vinçin e katit të 20-të në qendër të Tiranës dhe po kërcënon me vetëvrasje.
Pas stacionimit të trupave të policisë në vendngjarje, zyrtari i policisë ka nisur të komunikojë me personin që kërcënon të hidhet nga vinçi.
Ende nuk është i qartë identiteti i personit ndërkohë që ai po qëndron në vinc në një situatë të rrezikshme. Në vendngjarje duket se ka një anomali me menaxhimin e situatës nga policia mesa duket edhe për shkak të ndryshimeve në strukturat e policisë së Tiranës pas shkarkimit të drejtorit dhe dy zëvendësredjtorëve.
Lajmi i meparshem: Një person ka hipur në vinçin që ndodhet në një pallat në ndërtim pranë ish-hotel Drini në Tiranë.
Personi i moshës rreth 35-40 vjeç mësohet se ka hipur në vincin e montuar në pallatin ende në ndërtim pranë zonës së Ushtarit të Panjohur. Shtetasi qe ndodhet ne vinc, ne keto momente po ben veprime me duar duke qendruar ne menyre te rrezikshme ne kembe mbi skeletin e vincit.
Në vendngjarje kanë shkuar forcat speciale të policisë të cilat ende nuk kanë arritur të ndërhyrjnë në mënyrë të efektshme.
Personi që po kërcënon me vetëvrasje, ndodhet i vetëm në majë të vinçit. Policia u lajmerua per ngjarjen nga nje kalimtar i rastit. Ende policia nuk ka arritur te komunikoje me personin mbi vinc.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Tentoi vetëhedhjen nga vinçi, Qemal Xhurra: Shkak divorci e varfëria Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi