Programe Forum - Welcome
Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

Shko poshtë

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? Empty Pse ndryshon epshi seksual tek femrat?

Mesazh nga Master prej Sat Feb 11, 2012 12:56 pm

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? F.0211013531183_m
Në çdo moshë kur femrat shijojnë një dëshirë dhe epsh seksual të shëndetshëm, (kini parasysh popullaritetin e serialit Seks&The City) ngritjet dhe uljet e dëshirës seksuale tek to kanë mbetur akoma një mister.
Studiuesit po zbulojnë se, ekspertët e seksit Masters dhe Johnson kishin gabim kur pretenduan se hiret e femrës janë të ngjashme me ato të mashkullit.

Studime të reja sugjerojnë se, femrat kanë nevojë të ngrihen shpirtërisht, psikologjikisht apo fizikisht që të jenë në humor për seks. Ndryshe nga meshkujt, që mund t'u zgjohet dëshira nga një femër e bëshme në një reklamë birre, nxitja seksuale tek femrat varet nga sinjale të ndryshme dhe delikate. Një femër u përgjigjet bisedave intime apo gjesteve përkëdhelëse dhe të dashura të partnerit.

Sigurisht, që nuk mund të keni oreks seksual të shëndetshëm pa hormonet estrogen dhe testosteron. Formimi gjenetik gjithashtu mund të luajë një rol të rëndësishëm. Karakteristikat e dëshirës seksuale janë të natyrshme, por faktorët psikologjikë ndoshta janë më të rëndësishmit (madje edhe sesa formimi gjenetik).

Kjo ndihmon të shpjegojmë pse ndryshon epshi seksual tek femrat. Ky ndryshim është i dukshëm jo vetëm tek femrat, por edhe brenda individit. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse ndryshon epshi seksual tek femrat? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi