Programe Forum - Welcome
“Chat Room” - shkopi magjik People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


“Chat Room” - shkopi magjik

Shko poshtë

“Chat Room” - shkopi magjik Empty “Chat Room” - shkopi magjik

Mesazh nga Master prej Sat Mar 10, 2012 7:31 pm


Në kohët që jetojmë, në të cilat komunikimi midis njerëzve shpesh mungon, nuk janë të paktë njerëzit që i drejtohen rrjetit elektronik për të gjetur një partner të përkohshëm apo të përjetshëm.
Gjithashtu, me përparimin e teknologjisë bëhet e mundur që ky lloj komunikimi të jetë thuajse real, në kushte gati të barabarta me ato të një takimi normal në rrugë apo në një kafene. Dhe kjo falë mundësisë për të dëgjuar dhe shikuar personin me të cilin komunikojmë dhe jo vetëm për të shkëmbyer mesazhe.
Kështu, tek të gjithë ata të rinj apo të kaluar në moshë (të mos harrojmë se shumica komunikon në përgjithësi me emra të rremë) të cilët disponojnë kompjuter ose frekuentojnë "Internet cafe", iu jepet mundësia që përmes rrjetit elektronik të kapërcejnë vetminë dhe pamundësinë për të gjetur partner si dhe të shprehin dëshirat e tyre (edhe ato më të veçantat) tek njerëz që i dëgjojnë, në anën tjetër të kompjuterit. Vetëm kështu mund të shpjegohet fakti se ‘chat room’ funksionon si një shkop magjik që magjeps dhe i mban me orë të tëra frekuentuesit e tij përpara ekranit të kompjuterit.
Përdorimi i rrjetit elektronik mund të ndihmojë në njohjen e njerëzve të rij, por në asnjë mënyrë ai nuk mund të zëvendësojë marrëdhëniet dhe komunikimin klasik midis njerëzve. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

“Chat Room” - shkopi magjik Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi