Programe Forum - Welcome
Si ta ndalni dëshirën për alkool People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si ta ndalni dëshirën për alkool

Shko poshtë

Si ta ndalni dëshirën për alkool Empty Si ta ndalni dëshirën për alkool

Mesazh nga Master prej Sat Mar 10, 2012 7:35 pm


Në konferencën e Shoqatës evropiane të psikologëve në Pragë është prezantuar tableta, e cila zvogëlon dëshiron për alkool.
Tableta në fjalë bllokon receptorët në tru të cilët dërgojnë mesazhe për kënaqësinë e alkoolit dhe në këtë mënyrë iu ndihmon alkoolistëve që ta ndalin pijen.
Shkencëtarët rekomandojnë që tableta të merret para daljes, gjegjësisht atëherë kur e dini se vendi ku po shkoni do t’ju nxisë të pinë një gotë më shumë.
Bari quhet Nalmefen, ndërsa ende nuk e ka marrë dritën e gjelbër për përdorim nga Shoqata për miratimin e barnave, sepse ende është në fazat e testimit klinik dhe testimit të efekteve anësore. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta ndalni dëshirën për alkool Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi