Programe Forum - Welcome
Ditë të vështira për piratët e internetit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ditë të vështira për piratët e internetit

Shko poshtë

Ditë të vështira për piratët e internetit Empty Ditë të vështira për piratët e internetit

Mesazh nga Master prej Mon Mar 19, 2012 5:27 pm


Vendimi i Gjykatës Supreme suedeze për të mos shqyrtuar apelimin e themeluesve të faqes The Pirate Bay, të cilët janë dënuar për shkeljen e të drejtave të autorit, nuk është një surprizë e mund të sjellë efekte të tjera.
Gjykata Supreme suedeze vendosi të mërkurën të mos marrë në shqyrtim apelimin e themeluesve të faqes online The Pirate Bay, që është faqja më e madhe në botë ku mund të shkarkosh gjithçka pa pasur nevojë të paguash.
Carl Lundstöm, Fredrik Neij dhe Peter Sundes i’u mohua apeli. Së bashku me themeluesin tjetër Gottfrid Svartholm Warg, i cili ishte i sëmurë dhe nuk u paraqit në gjykatë, janë dënuar nga 4 deri në 10 vjet burg dhe një gjobë prej 6,8 milion dollarësh.
Dënimi i tyre me burg dhe gjoba të rënda është edhe një sinjal për të gjithë ata që kanë në pronësi faqe të tilla, sepse gjykatat do t’i ndëshkojnë për të mbrojtur të drejtat e autorit.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ditë të vështira për piratët e internetit Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi