Programe Forum - Welcome
Gjashtë vite Twitter People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjashtë vite Twitter

Shko poshtë

Gjashtë vite Twitter Empty Gjashtë vite Twitter

Mesazh nga Master prej Sun Apr 01, 2012 10:19 am


Shërbimi për microblogging Twitter shënoi gjashtë vite ekzistencë. Në periudhën e theksuar platforma ka arritur popullaritet të jashtëzakonshëm, veçanërisht në mesin e njerëzve të njohur dhe të famshëm, dhe dita ditës po shënon më shumë shfrytëzues.
Të dhënat e fundit zyrtare flasin për 140 milion shfrytëzues aktiv të cilët për çdo dit publikoijnë rreth 340 milion Tweeta. Në shtatorin e vitit të kaluar Twitter përdorej nga 100 milion shfrytëzues, e kah fillimi i vitit CEO i kompanisë Dick Costolo theksoi se udhëheqësit kanë për synim të krijojnë një kompani të qëndrueshme dhe jetëgjatë. Për këtë arsye ata nuk janë në nguti për të dalë në bursë dhe për të shitur aksionet – IPO nuk është në plan në një të ardhme të afërme. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjashtë vite Twitter Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi