Programe Forum - Welcome
Pas zënkës le të pasojë seksi! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pas zënkës le të pasojë seksi!

Shko poshtë

Pas zënkës le të pasojë seksi! Empty Pas zënkës le të pasojë seksi!

Mesazh nga Master prej Sun Apr 01, 2012 10:20 am

Pas zënkës le të pasojë seksi! F.0330235536386_m
Nëse për ndonjë arsye ziheni me partnerin, pas kësaj duhet të bëni marrëdhënie seksuale. Seksi pas një zënke është më i miri!
Ata të cilët fillojnë marrëdhëniet seksuale pas ndonjë mosmarrëveshjeje, pohojnë se seksi në këtë moment është shumë i mirë, eksploziv dhe i jashtëzakonshëm.
Megjithatë, nuk janë të paktë edhe ata që thonë se një veprim i tillë është jashtë çdo rregulli, pasi që ata as që mund të mendojnë për seks pas përleshjeve që kanë pasur njëri me tjetrin

Arsyeja pse rekomandohet marrëdhënia seksuale pas ndonjë zënke, është se gjatë ‘përleshjes’ rritet niveli i testosteronit- hormon përgjegjës për dëshirën seksuale dhe epshin. Prandaj në një moment të tillë mjafton prekja e kokës që të nxitë dëshirë seksuale, me ç’rast njeriu dëshiron ta zbrazë nivelin e lartë të testosteronit të grumbulluar. Ndërsa mënyra më e mirë për lirimin e këtij hormoni është seksi.

Mosmarrëveshjet dhe tradhtia
Në rastet kur partnerët shumë shpesh zihen me njëri-tjetrin, vjen deri te tradhtia. Kjo tradhti nuk është domosdoshmërisht pasojë e zënkës dhe temës që bart mosmarrëveshja, mirëpo është pasojë e rritjes së nivelit të testosteronit, i cili në asnjë mënyrë nuk mund të eliminohet.
Gjatë zënkës, niveli i testosteronit rritet shumë, gjë që pasohet me rritje të epshit. Meshkujt që shumë zihen, ecin sikur bomba të tempuara dhe kërkojnë shansin e çlirimit, dhe kështu tradhtojnë.

Një mënyrë tjetër për largimin e testosteronit
Ekziston edhe një tjetër mënyrë për të eliminuar testosteronin. Ata të cilët zënka nuk i bën të kërkojnë marrëdhënie seksuale, mund të eliminojnë testosteronin duke u pajtuar dhe duke u përkëdhelur. Afërsia dhe përqafimi do të eliminojnë sasinë e tepërt të testosteronit. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pas zënkës le të pasojë seksi! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi