Programe Forum - Welcome
Sa mund të duroni pa seks People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa mund të duroni pa seks

Shko poshtë

Sa mund të duroni pa seks Empty Sa mund të duroni pa seks

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 8:01 pm

Sa mund të duroni pa seks F.0402013454742_m
Edhe pse disa njerëz aspak nuk e vërejnë këtë, është fakt që mungesa e seksit ndikon në shëndet dhe sjellje.
Cilat janë prioritetet tuaja

Seksi është padyshim i nevojshëm për organizmin e njeriut. Janë dy arsye kryesore për këtë nevojë: për riprodhim dhe për shoqërim. Mbijetesa bazohet në aftësitë njerëzore të jetojnë në grupe. Këtu përfshihet edhe krijimi i lidhjeve romantike, nga të cilat disa janë më të shkurta e disa më të gjata dhe të këndshme. Pjesë e lidhjes intime mes dy njerëzve, padyshim që është akti seksual.

Si ju tregon organizmi se ju duhet seks

Njerëzit shumë lehtë mund t’i anashkalojnë sinjalet e organizmit të tyre për seks, për shkak të angazhimeve të shumta ditore. Më së miri është që të vështrohet se si mendimet negative dhe disponimi i keq zhduken pas marrëdhënieve seksuale. Kini në mendje se seksi nuk duhet të përfshijë gjithmonë dy persona. Kjo do të thotë se edhe masturbimi është një opsion.


Sinjalet e mungesës së seksit

Sinjalet të cilat mund t’i vëreni për shkak të mungesës së seksit, janë nervoza, tensioni, migrena, stresi, mungesa e apetitit, mungesa e gjumit, ndjenjat kontradiktore për persona të caktuar, si dhe fantazitë e shpeshta seksuale që paraqiten natën.

Mungesa e jetës seksuale shkakton shumë reaksione, ndërsa në rastet ekstreme mund të sjellë deri te gjendjet shumë të rënda- skuqje, irritim, zemërim dhe të ngjashme. Personat e tillë mund të fillojnë t’i lëndojnë njerëzit afër tyre, duke qenë se nuk kanë arritur t’i lexojnë shenjat trupore.

Kur të arrini që në tërësi të jeni në gjendje që t’i njihni shenjat e trupit tuaj që ju flasin se keni nevojë për seks, do ta keni shumë më të lehtë që t’i kuptoni edh periudhat kur lajmërohen këto simptoma të pakëndshme. Nëse e arrini këtë, atëherë do të mund t’i ndaloni ato. Intervalet dallojnë te personat e ndryshëm, por varen edhe nga faktorë të caktuar, siç është mosha, gjinia, mënyra e jetës, gjendja psikike, shtatzënia, menopauza e të ngjashme.

Mbi të gjitha, mundohuni të gjeni kohë dhe ta analizoni veten, nevojat dhe dëshirat tuaja. Në këtë mënyrë do ta kuptoni se çfarë duhet të bëni për t’u kthyer “në rrugën e duhur”. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Sa mund të duroni pa seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa mund të duroni pa seks Empty Re: Sa mund të duroni pa seks

Mesazh nga VLoNjate prej Mon Apr 16, 2012 6:23 am

gocat: 1 jet te tere
cunat: 1 jav Razz


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa mund të duroni pa seks Empty Re: Sa mund të duroni pa seks

Mesazh nga Master prej Mon Apr 16, 2012 2:41 pm

hahahha pse vertet keni kete mendim


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Sa mund të duroni pa seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa mund të duroni pa seks Empty Re: Sa mund të duroni pa seks

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi