Programe Forum - Welcome
Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?

Shko poshtë

Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh? Empty Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?

Mesazh nga Master prej Fri Jul 01, 2011 9:18 pm

Shumë prej nesh e ngatërrojnë fjalen DUA me atë DASHUROJ. Në dëgjim të
pare tingëllojnë pothuajse njësoj, por nga rëndësia janë krejt të ndryshme

Të duash nuk do të thotë se dashuron, mund të duash një shok/shoqe etj. Dashuria
që ndiejmë për prindërit apo të afërmit tanë nuk mund të jetë e njëjtë me atë që
ndiejmë për një femër/mashkull. Sepse në këtë të fundit mbizotëron
ndjenja/dëshira erotike për personin që ke përballë. Dashuria kalon në dy faza,
fillimisht lind simpatizimi dhe më pas dashuria. Është e pamundur të dashurosh
dikë që nuk e simpatizon, vlerëson etj.

Pra, kështu lind dashuria, ajo
ndjenjë që na bënë të fluturojmë në qiellin e shtatë, dhe të mos duam të ndahemi
për asnjë çast nga prania e njeriut që dashurojmë me gjithë ZEMËR. Dashuria nuk
përshkruhet, është aq e gjallë, aq e fortë saqë rrezet e saja ndriçojnë në çdo
kohë. Mjafton të shikosh sytë e një të dashuruari, dhe çdo gjë është e
tejdukshme.

Dashuria nuk vdes kurrë, e rëndësishmja është të dish ta
mbash. Dashuria është si lulja, nëse nuk kujdesesh për të ti ofrosh dritë dhe
ujë, THAHET! As vitet që kalojnë nuk mund ta ”vjetërojnë” atë ndjenjë
përrallore, përkundrazi e forcojnë akoma më shumë. OKSIGJENI i ekzistencës sonë
është dashuria. Njeriu në jetë mund të dashuroj disa herë, por për të dashur
ndodh veç NJË HERË.
alblove
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh? Empty Re: Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?

Mesazh nga Snake prej Sat Jul 30, 2011 9:01 am

Te duash eshte me mire sepse mendimet meren me te sakta sesa kur dashuron
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh? Empty Re: Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 4:51 am

Te dashurosh(jan ndjenja te verteta),ndersa te duash(mund te jet thjesht fiksim i momentit).
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh? Empty Re: Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi