Programe Forum - Welcome
Seksi liron nga stresi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksi liron nga stresi

Shko poshtë

Seksi liron nga stresi Empty Seksi liron nga stresi

Mesazh nga Master prej Mon Apr 16, 2012 7:37 pm

Seksi liron nga stresi F.0415154201364_m
Në një studim të paraqitur në Biological Psychology, shkencëtarët nga Skocia kanë ardhur në përfundim se pas seksit ulet shtypja e gjakut dhe kemi një zvogëlim të dukshëm të stresit.
Prandaj, sa herë që dëgjoni fjalët e partneres tënde, “Jo sonte shpirt, sepse jam tepër nervoz”, krejt çka ju duhet të bëni është t’i thoni asaj se një nga përfitimet më të mira të seksit është ajo e zvogëlimit i stresit.

Pas një orgazme, një valë intensive e relaksit dhe qetësisë e kaplon çdo qenie njerëzore (për këtë arsye meshkujt ndjehen të përgjumur) dhe kjo është koha kur njerëzit plotësisht e lirojnë vetveten.

Shumica e njerëzve të cilët marrin një dozë të rregullt të seksit flenë më mirë gjatë natës dhe ndihen më të gjallë dhe të freskët gjatë ditës. Kjo ndihmon që ne më lehtë të përballojmë stresin e përditshëm. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Seksi liron nga stresi Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi