Programe Forum - Welcome
Depilimi me sheqer People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Depilimi me sheqer

Shko poshtë

Depilimi me sheqer Empty Depilimi me sheqer

Mesazh nga Master prej Mon Apr 16, 2012 7:39 pm

Depilimi me sheqer F.0402015417259_m
Muajve të fundit gjithnjë e më i popullarizuar po bëhet depilimi i qimeve me sheqer. Me sheqer mund të bëni depilim në mënyrë të thjeshtë dhe efikase, ngjashëm si edhe me dyllë.
Është interesante se kjo metodë është shumë e vjetër, ndërkaq ka ardhur nga Lindja e Afërt ku edhe sot më së shpeshti është njëri ndër problemet më të mëdha të femrave. Me pak ushtrim, këtë lloj depilimi mund ta bëni edhe vetë.

Para se t’ju sqarojmë se çfarë duhet të bëni, duhet të dini se me këtë metodë eliminohen edhe të qimet më të imëta, andaj nuk ka nevojë të prisni që të rriten deri në një gjatësi të caktuar siç duhet të prisni për depilim me dyllë.

Çka ju nevojitet?
- 250 g sheqer
- 200 g mjaltë
- 1 limon
- Shirit pëlhure.
Depilimi me sheqer Depilimi1
Si të bëni depilimin me sheqer?

1) Në një enë ngrohni 250 g sheqer derisa të marrë ngjyrë të errët,
2) Shtoni 200 g mjaltë dhe dy lugë supe limon të shtrydhur,
3) Përbërjen hiqeni nga zjarri dhe përzieni derisa të marrë ngjyrë të verdhë në të artë, dendësia të jetë sikur te rrëshira, domethënë sikur te pasta,
4) Në lëkurë të pastër, vëni pastën e nxehtë në shirita, në drejtim të kundërt nga rriten qimet,
5) Me lëvizje të vrullshme me ndihmën e shiritave të pëlhurës hiqeni pastën në drejtim të rritjes së qimeve.
6) Pas depilimit, të gjitha mbetjet lehtë eliminohen me ujë të rëndomtë të ngrohtë.

Vërejtje: Depilimi me sheqer rekomandohet për femrat që kanë lëkurë të ndjeshme, sepse këto materie natyrale nuk shkaktojnë irritim. Herën e parë të jini e durueshme, sepse nevojitet pak përvojë për t’i zotëruar lëvizjet. Çdo herë tjetër do të jetë gjithnjë e më e rëndomtë, më e lehtë dhe më e shpejtë. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Depilimi me sheqer Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Depilimi me sheqer Empty Re: Depilimi me sheqer

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 23, 2012 3:28 pm

aahahahhaaah kam qesh me lot kur e kam lexu ket teme
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Depilimi me sheqer Empty Re: Depilimi me sheqer

Mesazh nga Master prej Mon Apr 23, 2012 6:34 pm

pse si depilohesh ti mi


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Depilimi me sheqer Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Depilimi me sheqer Empty Re: Depilimi me sheqer

Mesazh nga Anakonda prej Fri May 04, 2012 5:29 pm

ou jan pytje intime kto,rrugac me edukat mcncdd
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Depilimi me sheqer Empty Re: Depilimi me sheqer

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi