Programe Forum - Welcome
I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska

Shko poshtë

I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska Empty I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska

Mesazh nga Master prej Tue Apr 24, 2012 9:04 pm

I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska Topi1
Një top futbolli, i cili kishte humbur në mars të vitit 2011 gjatë cunamit në Japoni, është gjetur në një ishull të largët të Alaskës dhe do t’i kthehet pronarit të tij, 16-vjeçarit Misaki Murakami, emri i të cilit është i shkruar në të.


BBC raporton se amerikani David Baxter e ka gjetur topin pas më shumë se një vit në një plazh në ishullin Middleton. Gruaja e tij japoneze e kishte përkthyer shkrimin në top, ku përfshihej një emër shkolle dhe një mesazh për fat të mirë.

Topi i ishte dhënë Misakit nga shokët në vitin 2005 kur e kishte ndërruar shkollën, ndërsa ai u ka thënë mediave japoneze se do t’i pëlqente po t’ia kthejnë atë.

“Jam shumë i lumtur se deri më tash nuk kam gjetur asgjë që kam pasur dikur”, ka thënë djaloshi që jeton në qytetin Rikuzen-takata, i cili në vitin e kaluar është goditur rëndë nga cunami. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska Empty Re: I humb topi në Japoni – e gjejnë në Alaska

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 20, 2012 5:49 am

i ka rreth e rrotull botes per xhiro se e ka pas marr malli ndoshta
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi