Programe Forum - Welcome
Windows 8 RC në qershor People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows 8 RC në qershor

Shko poshtë

Windows 8 RC në qershor Empty Windows 8 RC në qershor

Mesazh nga Master prej Tue Apr 24, 2012 9:26 pm


Steven Sinofsky në konferencën Windows Developer Days në Japoni zbuloi se versioni Release Candidate, ose në emërtimin e ri Release Preview, i Windows 8 do të paraqitet kah fillimi i qershorit.
Versioni Consumer Preview i Windows 8 është lansuar para krejtësisht tri muajve, detajet rreth risive të cilat do të sjell Release Preview ende nuk janë të ditur, por pritet vazhdimi i “vizëllimit” të SO i cili për nga ana funksionale do të duhej të jetë përfunduar tërësisht. Nëse nuk gjenden bug më të rëndësishëm, Release Preview mund të jetë versioni final i Windows 8. Kjo do të thoshte se SO në fazën RTM (release to manufacture) mund të hyj qysh gjatë verës, e pasi të sigurohen stoqe të mjaftueshme, versioni final pritet të paraqitet gjatë muajit tetor.
Windows 8 në treg do të jetë në dispozicion në tri versione – Windows 8, Windows 8 Pro dhe Windows RT (për procesorët ARM). /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Windows 8 RC në qershor Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi