Programe Forum - Welcome
Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca

2 posters

Shko poshtë

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Empty Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca

Mesazh nga Master Tue Apr 24, 2012 9:41 pm

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Foto13-300x166
Chelsea rezistoi. Fernando Torres ka qenë vendimtar. Ai, vetë i dhjeti, eliminuan Barcelonën në gjysmëfinale dhe atë në Camp Nou. Spanjolli hyri në minutat e fundit dhe shënoi për 2-2, rezultat i mjaftueshëm që e dërgon Chelsean në finale.
Të parët në epërsi kaluan vendasit në pjesën e parë përmes Bosquets në minutën e 35′. 2 minuta më vonë me të kuq u largua mbrojtësi Terry, duke ia vështirësuar punët Chelseas. Si rezultat erdhi edhe goli i dytë përmes Iniestës, në minutën e 44′. Por një minutë më pas, shënoi Ramires për 2-1 që i mundësonte kalimin në finale skuadrës angleze.
Në pjesën e dytë, Barcelona sulmonte vazhdimisht duke fituar edhe një penallti por fatkeqi ishte lojtari më i mirë, Lionel Messi që dështon në minutën e 49. Deri në fund të ndeshjes, pjesën e rregullt, Chelsea rezistoi kur pak minuta para përfundimit, Torres shënoi për rezultatin përfundimtar 2-2 që i siguroi Chelseas finalen.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Empty Re: Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca

Mesazh nga Anakonda Fri Jun 29, 2012 9:37 am