Programe Forum - Welcome
Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca

Shko poshtë

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Empty Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca

Mesazh nga Master prej Tue Apr 24, 2012 9:41 pm

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Foto13-300x166
Chelsea rezistoi. Fernando Torres ka qenë vendimtar. Ai, vetë i dhjeti, eliminuan Barcelonën në gjysmëfinale dhe atë në Camp Nou. Spanjolli hyri në minutat e fundit dhe shënoi për 2-2, rezultat i mjaftueshëm që e dërgon Chelsean në finale.
Të parët në epërsi kaluan vendasit në pjesën e parë përmes Bosquets në minutën e 35′. 2 minuta më vonë me të kuq u largua mbrojtësi Terry, duke ia vështirësuar punët Chelseas. Si rezultat erdhi edhe goli i dytë përmes Iniestës, në minutën e 44′. Por një minutë më pas, shënoi Ramires për 2-1 që i mundësonte kalimin në finale skuadrës angleze.
Në pjesën e dytë, Barcelona sulmonte vazhdimisht duke fituar edhe një penallti por fatkeqi ishte lojtari më i mirë, Lionel Messi që dështon në minutën e 49. Deri në fund të ndeshjes, pjesën e rregullt, Chelsea rezistoi kur pak minuta para përfundimit, Torres shënoi për rezultatin përfundimtar 2-2 që i siguroi Chelseas finalen.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca Empty Re: Chelsea i vendose “celesin” epokes Barca

Mesazh nga Anakonda prej Fri Jun 29, 2012 9:37 am

ha pra ha se gjoja rrahin fcb keto?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi