Programe Forum - Welcome
Hakohen mbi 55.000 profile në Twitter People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hakohen mbi 55.000 profile në Twitter

Shko poshtë

Hakohen mbi 55.000 profile në Twitter Empty Hakohen mbi 55.000 profile në Twitter

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:38 am


Një hacker i panjohur ka publikuar 55.000 fjalëkalime të profileve nga rrjeti social Twitter në Pastebin. Interesante është tek ky sulm fakti se janë sulmuar vetëm ato llogari ose profile të atyre që kanë bërë spam tek përdoruesit e thjeshtë.
Pothuajse gjysma e llogarive të sulmuar janë duplikat, ndërsa shumica e profileve tjera nuk jan duplikat por janë suspenduar nga Twitter.
Twitter aktualisht është duke ndërmarrë masat e nevojshme për siguri, duke resetuar fjalëkalimet e llogarive të hakuara. Rrjeti social gjithashtu këshillon përdoruesit e saj që të ndryshojn fjalëkalimet nëse vlersojn se profili i tyre është rrezikuar në ndonjë mënyrë./itshqip


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Hakohen mbi 55.000 profile në Twitter Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi