Programe Forum - Welcome
Windows 8 nuk do të mbështesë DVD People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows 8 nuk do të mbështesë DVD

Shko poshtë

Windows 8 nuk do të mbështesë DVD Empty Windows 8 nuk do të mbështesë DVD

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:44 am


Microsoft publikoi një lajm se sistemi i ri operativ Windows 8 nuk do të vjen me Windows Media Center, siç ishte rasti me verzionet e mëparshme të Windows. Përdoruesit do të duhet veçmas të blejnë Windows Media Center.
Interesante, nëse përdoruesit dëshirojn të blejnë Windows Media Center, fillimisht do të duhet të kalojn nga Windows 8 Basic në atë Windows 8 Pro. Windows 8 Basic do të ketë Windows Media Player por nuk të mbështesë DVD. Ky veprim nga Microsoft tregon se e ardhmja e disqeve fizike me të vërtet rezikohet.
Microsoft akoma nuk ka zbuluar se sa do të jetë çmimi për të kaluar nga Basic në Windows 8 Pro, dhe Windows Media Center./itshqip


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Windows 8 nuk do të mbështesë DVD Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi