Programe Forum - Welcome
Seksi sikur kokaina People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksi sikur kokaina

Shko poshtë

Seksi sikur kokaina Empty Seksi sikur kokaina

Mesazh nga Master prej Tue May 15, 2012 6:54 am

Seksi sikur kokaina F.0513001955529_m
Thuhet se nuk ka gjë më mirë se sa seksi i çastit pas grindjes për të shuar flakën e një grindjeje të nxehur.
Pas grindjeve shumica e çifteve pajtohen në shtrat, konstaton psikologu Set Mayers. Megjithatë, zgjidhjen e tillë e problemeve është pothuajse e njëjtë sikur marrja e kokainës.

Psikologu Meyers beson se ndjenja që përjetohet nga ‘seksi i ndreqjes’ është arsyeja e vërtetë pse çiftet zgjedhin shtratin për të ndaluar një grindje dhe kjo nuk e zgjidh fare problemin.

Në artikullin më të fundit në “Psychology Today” të titulluar, “Seksi i çastit lëndon, pse dhe si ta shmangim atë”, teoria kontroverse kundërshton atë çfarë shumica e njerëzve e konsideron një mënyrë të shëndetshme për t’i dhënë fund ndjenjave të këqija dhe të rilidhet me partnerin, por Dr Meyers thotë se në shumicën e rasteve, kërkimi për intimitet përdoret si një shërues për probleme më të mëdha.

Kur çiftet të kenë ndarë “emocione ekstreme negative”, ai shpjegon se, ‘seksi i ndreqjes’ të jep një zgjidhje të shpejt dhe të lehtë që ndoshta nuk do të kishte ekzistuar. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Seksi sikur kokaina Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi