Programe Forum - Welcome
Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera

Shko poshtë

Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera Empty Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera

Mesazh nga Master prej Tue May 15, 2012 6:54 am

Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera F.0514001641192_m
Më shumë se gjysma e femrave nxiten seksualisht nga femrat tjera, thuhet në një studim të ri.
Sipas hulumtimeve të fundit, është normale që femrat të jetë kurioze ndaj seksit të njëjtë dhe kureshtja me kalimin e viteve bëhet më e theksuar.

Hulumtuesit e Universitetit Boise State kanë intervistuar 484 femra. 60 për qind e tyre deklaruan se tërhiqen nga femrat tjera, 45 për qind pranuan se kishin puthur tashmë një femër tjetër, ndërsa gjysma e të intervistuarave fantazojnë intimitetin me seksin e njëjtë.

Femrat jo rrallë herë përjetojnë ndjenja intensive nga miqësia e vërtetë me shoqet e tyre. Arsyet duhet gjetur në mënyrën se si marrëdhënia e tyre funksionon.

Si shoqe, femrat kalojnë mjaft kohë së bashku, tregojnë detajet më intime të jetës private, ndajnë të mirat dhe të këqijat dhe padyshim mbështesin njëra-tjetrën. Për këtë shkak thuhet se miqësia e femrave nuk dallon nga marrëdhënia romantike.

“Femrat emocionalisht afrohen. Kjo krijon mundësi për zhvillimin e intimitetit dhe ndjenjave romantike”, tha Elizabeth Morgan, njëra nga profesoreshat që udhëhoqi studimin. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi