Programe Forum - Welcome
Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë

Shko poshtë

Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë Empty Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë

Mesazh nga Master prej Wed May 16, 2012 5:06 pm

Varur në hapësirë​​, toka nuk është parë asnjëherë më parë me qartë se sa kaq.
Ky është planeti Tokë, një pamje marrë nga 36.000 km mbi sipërfaqe, ku bluja e thellë e detit është në kontrast me ngjyrat e mprehta të tokës dhe ku retë e bardha qëndrojnë mbi qiell.
Imazhi është marrë nga sateliti rus Elektro- L , dhe ndryshe nga imazhet e tjera të planetit tonë, fotografia është realizuar me një shkrepje të vetme, me një rezolucion të lartë prej 121 milionë megapiksel.
Shumicë e imazheve të marrë nga NASA apo edhe agjenci të tjera më parë kanë qenë bashkim pjesësh të fotografuara veç e veç, duke krijuar më pas një pamje të plotë të planetit.
Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë Attachment


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë Empty Re: Fotoja 121 mln megapixel, me e qarta e marrë ndonjëherë

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 20, 2012 5:41 am

ta merrkan mendjen keto ngjyra; te verbokan nga syte.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi