Programe Forum - Welcome
Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!!

Shko poshtë

Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!! Empty Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!!

Mesazh nga Master prej Mon May 21, 2012 8:10 pm

Një spital në Norvegji ka pajisur të gjitha bebet e porsalindur me alarm kundër grabitjes,
për t’i mbrojtur nga rrëmbimet dhe për të shmangur ngatërresat.
“Arsyeja kryesore është se duam të theksojmë sigurinë”, thotë Eric Normann, kreu i Spitalit
Universitar Akershus. “Kemi pasur një periudhë ku Norvegjia përjetoi rrëmbime të shumta
dhe kjo është ajo që duam të shmangim”, thotë ai. sistemi i alarmit konsiston në dy mikroçipe,
një i ngjitur në byzylykun e kyçit të bebes sapo lind dhe tjetri i ngjitur në byzylykun e nënës.
Kur çipet ndahen në një distancë, alarmi aktivizohet. Kur dikush përpiqet t’ia heqë byzylykun
bebes, dyert e spitaleve mbyllen automatikisht.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!! Empty Re: Norvegji, femijet e porsalindur pajisen me alarm kundër grabitjes!!!

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:30 pm

kto e paskan knoq;pupupu ca budallenj jn bo ca rob
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi