Programe Forum - Welcome
Ushtrim për forcimin e vitheve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ushtrim për forcimin e vitheve

Shko poshtë

Ushtrim për forcimin e vitheve Empty Ushtrim për forcimin e vitheve

Mesazh nga Master prej Sat May 26, 2012 12:41 pm

Ushtrim për forcimin e vitheve F.0525014639931_m
Është një ushtrim për forcimin e vitheve, i cili ndikon edhe në muskujt e pasmë të kofshëve dhe në përmirësimin e baraspeshës.
Si ushtrohet: Qëndroni në shputa, në gjerësinë e shpatullave, me gjunjët pak të lakuar. Ngrini njërën këmbë nga dyshemeja dhe tërhiqeni prapa derisa të bëhet paralel me dyshemenë.
Kini kujdes që shpina gjatë gjithë kohës të jetë në pozitë të drejtë.
Qëndroni në atë pozitë disa sekonda, pastaj edhe pak tërhiqeni këmbën prapa dhe kthehuni në pozitën fillestare.

Përsëriten ushtrimin pesë herë dhe pastaj ushtroni edhe me këmbën tjetër. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ushtrim për forcimin e vitheve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi