Programe Forum - Welcome
Pse me le dhe me vrave People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Pse me le dhe me vrave

Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Mon May 28, 2012 8:40 pm

Pse me le dhe me vrave Dreamsocean366
Harresa e nje endrre

Jo nuk eshte permbajtja e ndonje filmi, as ndonje artikull mbi shpjegimin e endrrave, por eshte nje artikull per ata njerez qe i lene endrrat e tyre te vdesin dhe pastaj vuajne prej kesaj gjithe pjesen tjeter te jetes.

Si po te shkon jeta per momentin? Ndihesh i/e lumtur apo ke shume frikera dhe pasigurira? Shmang takimin me disa njerez sepse te kujtojne gjerat nga te cilat ke hequr dore?

Je i/e kenaqur per momentin apo vuan cdo dite me perpjekjen per te harruar cdo gje?

A i mban mend endrrat qe ke pasur dikur para shume kohesh? A lufton akoma per to? Apo je munduar ti heqesh nga mendja dhe ti harrosh?

Pse me vrave

Ajo ishte nje vajze shume e gjalle, qe kishte plot endrra dhe ambicje. Cdo njeri qe e njihte e dinte se ajo ishte shume e lumtur dhe optimiste, jo sepse ajo i kishte ato qe synonte, por sepse ajo jetonte per dicka.

Shprese, ajo kishte shprese, prandaj vazhdonte perpara megjithese ne situata te veshtira. Nje nga endrrat e saj ishte te ndertonte nje kompani te sajen, por kur u diplomua e gjen veten duke punuar ne nje zyre te merzitshme qe as e bente te lumtuar dhe as ja kenaqte egon.

Ajo provoi shume here te gjente punet qe enderronte, por ne fakt e pa te pamundur, keshtu ju bashkua dhe ajo atyre miliarda njerezve qe jane dorezuar. Ajo mori vendimin qe miliona vete marrin cdo dite, vendimin per te varrosur endrrat e saj dhe te bej sikur te mos kishin egzistuar kurre ndonjehere.

Por nje pjese thelle brenda saj klithte cdo dite dhe cdo moment ne menyre rrenqethese. Kjo klithme ishte aq e heshtur sa asnjeri nuk e degjonte dot pervec asaj. “Pse me vrave” nje fraze kjo qe endrra e saj e varrosur ja thoshte cdo dite.

Ato nuk egzistojne

Ne fakt ti largohesh endrrave eshte e sigurte qe do te te shkaktoje depresion, ndera po te shkosh drejt tyre do te ndjehesh i gjalle.

Ajo jo vetem ju largua endrrave te saj, por filloi te mohonte dhe egzistencen e tyre. Ajo provoi te fshihte cdo gjurme dhe te varroste thelle cdo te dhene qe provonte se ajo dikur kishte nje enderr.

Ajo e jetoi pjesen tjeter te jetes se saj e fshehur ne nje dhome te erret. Kjo dhome e erret nuk ishte atje ne boten e jashtme, por ne mendjen e saj. Ajo shkoi dhe gjeti disa pune qe nuk kishin asnje lidhje me endrrat e saj dhe jetoi ne nje bote qe nuk kishte asnje lidhje me ate qe kishte enderruar kohe me pare.

Ketu historia mbaron… dhe ajo eshte akoma e depresionuar pa e kuptuar fare arsyen e vertete qe fshihet pas kesaj gjendjeje.

Mos ngjan kjo dhe me historine tende?

Te heqesh dore prej endrrave

E mban mend ate ndjesine e forte energjitike kur mendon per endrrat e tua? E mban mend sesi ishte jeta kur kishe plot shpresa? E mban mend kuptimin e bukur qe kishte jeta? E di si do te dukej po ti rijetoje perseri?

Te heqesh dore eshte thjesht nje vendim mik, po keshtu eshte dhe depresioni. Emocionet qe ti provon per aktualisht nuk jane asgje me shume se rezultati i zgjedhjeve dhe vendimeve qe ke marre kohe me pare.

Kohe me pare ke pasur shume shanse per te bere zgjedhje te ndryshme, por sic duket paske zgjedhur ate dhomen e erret, dhe tani po te jepet nje tjeter shans duke lexuar kete artikull. Dhe ku i dihet, mbase ky eshte shansi yt i fundit.

Do ta mohosh egzistencen e tyre? Do ti varrosesh akoma me thelle? Te besh sikur si degjon klithmat dhe ulerimat e tyre? Do te jetosh ne nje dhome te erret?

Apo do te luftosh per to, derisa ose ti arrish ose te vdesesh krenar per vetveten???


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga KITTY prej Tue May 29, 2012 8:07 pm

Epo sme mbetet zgjidhje tjeter pas ketij leximi, vecse te luftoj per enderrat e mbetura ne sirtar, enderrat e femijerise, qe fale Zotit kam akoma kohe per ti realizuar...:)
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:28 pm

qenka e veshtire te dashurosh ne ket jete;qenka shum e trisht te jesh vetvetja,e sinqerte dhe nje vajze e mire;por esht shum e veshtire te shohesh cunin qe do qe thjesht te hedh nje shikim,te ndjek nga pas dhe ne fund ste thot te dua,por te mundon;e di se ai esht tip donzhuani,por ka ren ne kok e kembe ne dashuri me mua
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:29 pm

...kur e din qe te kam fiksim


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga KITTY prej Wed May 30, 2012 8:27 pm

Ang3l shkruajti:...kur e din qe te kam fiksim

Preferoj me mire dashurine se fiximin.. mcncdd

....kur e dije qe do te beja gjithcka per ty?
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 8:47 pm

kur te doja shume


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 06, 2012 1:20 pm

kur ti e din se ckam ber un per ty....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Alessia prej Wed Jun 06, 2012 1:21 pm

Nuk te lashe dhe as nuk te vrava..


Pse me le dhe me vrave Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Tue Jun 26, 2012 4:46 pm

kur e dije qe jepja jeten per ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:01 am

kur e dije se ishe vet jeta per mua,,.,...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:08 am

kur po cmendem per ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:10 am

kur lotet nuk i ndaloj dot...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:14 am

kur jetoja vetem per ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:18 am

kur e dije se ishe i vetmi djal ne jeten time....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:19 am

kur e dija qe ishe e vetmja per mua


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:22 am

kur sa her te shihja ne rrug dilte zemra vendit nda dashuria...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:23 am

mendove qe sdo eci pa ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:24 am

qe dridhesha e tera para fjales te dua...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:27 am

mendove se isha me i dobet se ti


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:32 am

rrac e poshter;
pse te du aq shum?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:41 am

majmun pse je kaq e bukur valle


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 10:48 am

mistrec;rrugac
por serishg te verbon me syt e tu
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 10:56 am

a thua kaq pak me doje


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga SunShiNe prej Wed Jun 27, 2012 7:32 pm

qe te vraft zoti ishalla (armikun tend) Razz


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:22 pm

apo kujtove se do shpetoje


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 28, 2012 6:07 pm

mendova se do ta harroja tradhetin...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Almita prej Fri Jul 06, 2012 11:48 am

do te myse


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Fri Jul 06, 2012 12:09 pm

kur e din qe sjetoj pa ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Almita prej Fri Jul 06, 2012 12:16 pm

kur ee di qe fryma me ndakon po nukqeje ti se pa ty nuk ka dashuri kur e di se nuk dashuroj tjeter njeri kur e di se dua te vdes neseti nuk je aty


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jul 09, 2012 10:18 am

kur e dije se ne zemren time vetem emri yt lexohej...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Jul 18, 2012 8:11 pm

kam nevoje


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Wed Aug 15, 2012 6:00 pm

kur e di se lotet kurr sme kan pushuar pr ty...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Master prej Wed Aug 15, 2012 8:59 pm

ku akoma mendoj per ty


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pse me le dhe me vrave Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 19, 2012 7:30 am

kur gjithmon do te ,mbaj ne zemren time...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le dhe me vrave Empty Re: Pse me le dhe me vrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi