Programe Forum - Welcome
DASHURIA DHE KOHA People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DASHURIA DHE KOHA

Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:13 pm

DASHURIA DHE KOHA Kohadashuri_m
Një ditë, ata kuptojnë se ishulli i tyre do të fundoset, andaj, përgatitën barkat dhe mjetet tjera të lundrimit për një evakuim emergjent nga ishulli. Nga të gjithë të tjerët, vetëm DASHURIA fillimisht nuk deshi të largohet dhe vendosi të qëndronte deri në fund aty. Kur ishulli u rrezikua aq nga zhytja, në momentin e fundit, DASHURIA vendosi të kërkoj ndihmën e shpëtimit.

Me barkë në ikje, afër saj, së pari kalon PASURIA, dhe DASHURIA e lut që ta merr edhe atë me veti. Por, PASURIA si gjithnjë krenare në vete e refuzon me këto fjalë:

“Nuk mundem të të marr DASHURI, sepse barka ime është përplot me flori, dhe, nëse do të na bashkëngjitësh edhe ti, nga pesha e tepërt ekziston rreziku që të tytë së bashku të fundosemi në ujë.”
Pas këtij refuzimi, pa i humbur në tërësi shpresat, DASHURIA vendosi ta pyeste KRENARINË, e cila, me barkën e vetë madhështore, po ashtu kaloi atypari.

- “KRENARI, po të lutem! A mundesh të më marrësh me vete edhe mua?
- “Nuk mundem të të ndihmoj, DASHURI. – përgjigjet prerë KRENARIA – “Këtu tek unë është aq përsosur, saqë, nëse do të vish edhe ti, ka mundësi të ma dëmtosh barkën time dhe luksin personal në të.
Më pas DASHURIA me lutje të njëjtë, i drejtohet BRENGËS, e cila në ikje , po ashtu, me barkën e vetë kalonte atypari , - “Oh, DASHURI,”- i përgjigjet BRENGA - “Aq jam i brengosur në këto momente, saqë nuk mundem ta kem pranë askënd ”.
Kur,VULLNETI I MIRË, si i fundit ikanak, kaloi aty pranë, ai ishte aq i lumtur dhe i tretur në vete, saqë, as e dëgjoi lutjen e dashurisë.
I humbur në pashpresë për shpëtim, papritmas DASHURIA dëgjon zërin që e ftonte nga larg:

- “Eja, DASHURI, unë do të marrë me vete!”
Ishte ky një plak me një barkë të vogël që furishëm i afrohej për ta marrë. Kur arritën ne bregdet, DASHURIA zbarkohet aty, ndërsa plaku shpëtimtar largohet pa lënë asnjë gjurmë. Nga preokupimi i frikës për shpëtim të mundshëm që e kishte kapluar, DASHURIA harroi fare ta pyeste plakun se kush ishte. Tek më vonë, ajo e kuptoi rëndësinë e shërbesës së madhe të plakut që i kishte bërë dhe nga kureshtja e pyet DITURINË:

- “DITURI e dashur! Ti sigurisht duhet ta dish se kush ishte plaku im shpëtimtar që më morri në momentin e fundit nga ishulli që fundosej. - “Ishte KOHA.” – ju përgjigj DITURIA.
- “KOHA?! - pyeti i befasuar DASHURIA – “Pse të më shpëtoj bash KOHA mua?

Në këtë pyetje kureshtare të DASHURISË, DITURIA ju përgjigj shkurtë dhe prerë:
- “Sepse, gjithmonë në këto raste, vetëm KOHA është e aftë që ta kuptoj se sa shumë është e rëndësishme DASHURIA në jetë...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DASHURIA DHE KOHA Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:24 pm

koha do i sheroje plagetr e dashurise se vjeter;dhe koha do beje qe nje dashuri tjeter te te buzeqeshe serish...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:30 pm

Shume tregim i bukur...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DASHURIA DHE KOHA Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga KITTY prej Wed May 30, 2012 8:24 pm

Per dashurine pare, e ve ne dyshim nese koha e sheron..
Per dashurite e tjera jam e sigurt qe ajo eshte ilaci me i mire, fundja duhet te mesohemi me zgjenjimet dhe idene qe humbasim dicka te mire, per te gjetur dicka tjeter qe eshte me e mire se e para...:)
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 8:26 pm

Me pelqen qe je optimiste Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DASHURIA DHE KOHA Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 06, 2012 1:23 pm

eh dashuria;mendoja se ishte gjeja me e bukur ne bote,mendoja se kisha gjetur djalin ideal,mendoja se ai ishte cun perfekt;mendoja se dashuria i kalonte te gjitha;por ne realitet dashria qenka nje emer ne fjalor,qe shum njerez e permendin por realisht asnje nuk din me e perdor;eh kur kujtoj dashurine Sad Sad Sad
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Almita prej Mon Jun 11, 2012 10:44 am

disa njerez nxitohen tek dashuria mendojne se martesa i zgjidh te gjitha e kane gabin sepse zemra i zgjidh te gjitha dhe harmonia dhe sinqeriteti ndermjet nje cifti puuub


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 24

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Master prej Mon Jun 11, 2012 11:00 am

Martesa eshte varri dashurise Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

DASHURIA DHE KOHA Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 25, 2012 2:24 pm

do vij koha kur te qash per dashurin,por do jet teper von sepse ateher nuk do ta di per askend...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DASHURIA DHE KOHA Empty Re: DASHURIA DHE KOHA

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi