Programe Forum - Welcome
NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:14 pm

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Martesa_m
Kur vendosni për t’u martuar, para se të gjykoni nëse është apo jo i përshtatshëm personi përballë jush, më parë ju duhet të njihni veten tuaj. Duhet të dini se çfarë karakteri keni, nevojat tuaja, ç’prisni nga martesa?, botëkuptimi juaj mbi jetën dhe vlerat tuaja morale në mënyrë që të bëni një zgjedhje më rezultative dhe më të lehtë. Pasi të njohë vetveten, më pas duhet që edhe personit me të cilin mendon të martohet t’i paraqitet ashtu siç është.

Të ndash të njëjtin besim, nuk do të thotë që përshtatesh me njëri tjetrin

Zakonisht, bashkëshortët para se të vendosin për tu martuar, shikojnë kriteret biologjike apo materiale apo edhe ndoshta bazohen në sugjerimet e të tjerëve po mbi këto kritere. Veçoritë që njeriu fiton nga besimi, janë në rapor të drejtë me veçoritë që ai njeri zotëron. Pra, besimi i njëjtë, nuk do të thotë që një çift mund t’i të përshtatet me njëri tjetrin.

Nuk mund të ndryshosh pas martesës...
Në përzgjedhjen e bashkëshortit, duhet të jesh maksimalisht i hapur dhe i ndershëm. të jesh siç dukesh apo të dukesh siç je, është një tregues i rëndësishëm. Martesat e lumtura, janë një rezultat i ekuilibrimit të logjikës me ndjenjat. Martesa nuk mund të ndryshojë karakterin e askujt. Logjika se “Unë mund ta ndryshoj atë pasi të martohemi” është një logjik që nuk të çon në lumturi, por në të kundërtën.

Paraqitja fizike dhe ana ekonomike nuk mjaftojnë...
Pamja e jashtme, ana ekonomike dhe aftësitë sociale janë tre kritere mjaft të mara parasysh para vendimit për martesë. Ashtu siç pasuria nuk është një tregues se dikush mund të bëhet një biznesmen i mirë duke zotëruar atë, po ashtu edhe këto kritere kurrësesi nuk sigurojnë harmoni në familje apo përzgjedhjen e personit të duhur.

Huazuar nga: Gazeta start


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:23 pm

e njoh veten shyqyr zotit;po as qe jam tu u martu me ca drrasa pa pyt me burrin.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:30 pm

hahahaha mir e ke beju murgeshe


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:37 pm

me mir murgeshe sesa tu lutem te tjereve te me duan....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:39 pm

epo spo them te biesh kaq poshte sa ti lutesh dikujt te te doje por ta besh dike te cmendet pas teje


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:41 pm

aahaahhahahaaah mersa di un te gjith meshkujt jan njelloj pastaj smerrem si moshtarate e mia;un planifikoj te tjera gjera,po jo me gjet burre....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:43 pm

Ate thuj qe larg pames ti Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga KITTY prej Wed May 30, 2012 8:22 pm

Ang3l shkruajti:epo spo them te biesh kaq poshte sa ti lutesh dikujt te te doje por ta besh dike te cmendet pas teje

I pari per leksione, i fundit per ti vene ne zbatim ato..Razz Razz mcncdd mcncdd mcncdd mcncdd
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 8:26 pm

/me ndjen veten si te fundit Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU! Empty Re: NJIH VETEN, PASTAJ MARTOHU!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi