Programe Forum - Welcome
E verteta Dashuri People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E verteta Dashuri

Shko poshtë

E verteta Dashuri Empty E verteta Dashuri

Mesazh nga Master prej Sun Jun 10, 2012 5:39 pm

Me fal qe te dua kaq shum
Me fal qe ne zemer te lendoj
Me fal por eshte teper vone
Nuk mundem une ty te te harroj

Me fal qe te bera pa dashur
Per mua pa qellim te mendosh
Me fal qe te bera per mua
Poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
Te dashuroj nje njeri si ti
Ti thaje lotet nje njeri si ti
Ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
Dhe kur te preke buzet te quhet (Dashuri)

Me fal por nuk te them te dua
Nuk dua me puthje nga ty
Ato jane vec dhimbje per zemren
Ato bejne te ndihem njeri

Por une njeri nuk dua te jem
Nuk dua une te flas per dashuri
Sepse ti me nxorre nga zemra
Pa ty jeta ime ska kuptim

Ma fal prap po te lendoj
Me fal qe perjete do te dua
Me fal por nuk e di si behet
Me nje njeri te cmendur si mua

I cmendur se tregoj te verteten
I cmendur se jam i sinqerte
Se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
Me fal qe te dhash nje shekull dashuri
Por jeta i ka keto padrejtesi
Jeta me solli te ti

Dhe ti si qenie e pafaj
Si nje engjell me zemer te vrare
TI ke dicka te vecante
Ti ke shume lote te pa thare

Me ne fund arrita
Te te kthej buzeqeshjen perseri
Ashtu sic t me ktheve mua
Dhe me bere te ndihem njeri....


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

E verteta Dashuri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E verteta Dashuri Empty Re: E verteta Dashuri

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 13, 2012 6:22 pm

Poezi Dashurie


Kur ty te thone
se jete kam nderruar
mos u mundo
per te me kerkuar

se mua me sme gjen
as te gjalle as hije
ti me vrave zemren
me te zezen tradhetie

per ty do te vdes
shum here te kam thene
dikur duart per ty
ne zjarr i pata vene

tani qe je pa mua
me thuaj si jeton
jetene me nje tjeter
valle si e kalon ???

a eshte veshtire ?
kur mua sme ke ?
a harrohen fjalet
qe dikur mi the ?
une per ty vdiqa
dhe te bera ndere
por kjo gje per ty
skishte asnje vlere !
me lotet e syve
une i lava syte
me vite te tera
veq ty te kam prite !

e qe tani ndodhi
kjo ndarje mes nesh
valle fytyra jote
tani a do te buzeqesh !?

ne nje bote tjeter
me dhe i mbuluar
pa drite e pa diell
nga vetmia i shoqeruar

vetem ti me vrave
pa aspak meshire
si te jetoja pa ty
e kisha shum veshtire

per kete zemra vendosi
qe te nderroje jete
se qenka me mire keshtu
se sa pa ty me mbete !

e vulose fatin tend
dhe fatin tim e vrave
qdohere u gezove dhe qeshe
por kurr njehere nuk qave...............WebMasterAnakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi