Programe Forum - Welcome
Disa mënyra të rritjes së fertilitetit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Disa mënyra të rritjes së fertilitetit

Shko poshtë

Disa mënyra të rritjes së fertilitetit Empty Disa mënyra të rritjes së fertilitetit

Mesazh nga Master prej Sun Jun 17, 2012 9:28 am

Po provoni te mbeteni shtatzene? Kushtoj vemendje gjerave te thjeshta – dieta dhe kohes per seks – e ndoshta mund te mbetesh shtatzene me shpejte.
Disa mënyra të rritjes së fertilitetit BFA179BF1659DD8540FA0877378A3A30
Nese je si shumica e çifteve qe provojne shtatzenine, ju sigurisht do te deshironit te mbeteni shtatzene sa me shpejte qe eshte e mundur. Te kesh marredhenie seksuale sa me afer kohes se ovulimit definitivisht ndihmon.
Por, ekspertet e fertilitetit thone se ka menyra tjera qe burrat dhe grate e tyre mund te shtojne fertilitetin e tyre. Keto masa te thjeshta mund te shtojne gjasat qe muaji i ardhshem te jete muaji qe ti do bertasesh nga gezimi qe je shtatzene. Lexo me tutje qe te mesosh per sugjerime me te mira te grumbulluara nga ekspert te kesaj fushe.

Fertiliteti i saj: Kontrolli Peshes
Hulumtimet sugjerojne se te jesh nenpeshe apo mbipeshe mund te zgjas kohen qe nje grua te mbetet shtatzene. Kjo eshte dicka qe shpesh anashkalohet dhe merret si shkak qe nje grua vonon te mbetet shtatzene. Hulumtimet tregojne se te mbash nje peshe te shendethsme ndihmon qe me shpejet te mbetesh shtatzene.

William Gibbons, drejtor ne Baylor College of Medicine ne Hjuston dhe president-elekt ne Shoqata Amerikane per Mjeksi Reproduktive, thote se nuk eshte i sigurte nese grate mendojne se kjo eshte nje problem per fertilitetin e tyre, por ja qe kjo eshte e vertete. Prandaj sugjerohet te kontrollosh peshen ne menyre qe te shotsh gjasat.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Disa mënyra të rritjes së fertilitetit Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi