Programe Forum - Welcome
KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR

Shko poshtë

KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR Empty KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR

Mesazh nga Master prej Sun Jun 17, 2012 9:40 am

KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR Niaga1__clanak_big
I guximshmi Nik Wallanda u bë i pari personi që kaloi Ujëvarat e Niagarës duke ecur mbi një litar.
Edhe pse ishte i lidhur për të parandaluar vdekjen thuajse të sigurt, ai sërish u përball me erën e ujin, ndërkohë që kaloi nga SHBA në Kanada. Akrobati u prit me duartrokitje ndërkohë që kaloi në anën tjetër pas thuajse gjysëm ore. Ai eci 550 metra.
Më shumë se 125 mijë njerëz ishin mbledhur për të parë këtë shfaqje, raporton Tema.
Televizioni ABC, që transmetoi këtë ngjarje, kishte kërkuar që ai të lidhej. Wallanda i përket një familje akrobatësh, që kanë bërë tentativa të tilla shpesh. Dy anëtarë të familjes së tij madje kanë gjetur vdekjen duke ecur në litar.
Kur kaloi në anën tjetër, atij iu kërkuar pasaporta pasi hyri ne Kanada


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR Empty Re: KALON NIAGARËN DUKE ECUR MBI NJË LITAR

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:16 am

paska pas zemren e forte;edhe guxim qe e ka ber nje gje te tille
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi