Programe Forum - Welcome
Imazhe Shen valentini People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imazhe Shen valentini

Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:05 am

Ateher Do te hapim nje loje kush anetar do te siedhi Iamzhet me te
bukura ku behet fjal per "Shen Valentinin" do te quhet i ?e dashuri i
vitit 2012
Anetaret qe do te marin pjes le te Postojn Ndo nje foto..
Mbaresi per te gjith te dashuruarit...

Shen
Valentini njihet ne te gjithe boten si “Padroni i te dashuruarve”. Ky
percaktim lindi nga nje sere legjendash, te cilat jane shtuar me kalimin
e kohes. Trendafili i bashkimit, femijet, pellumbat, dashuria sublime,
te gjitha gjerat qe e kane bere ate nje feste model per te dashurit
Qe
te dashuruarit te duhen per te gjithe jeten, dhe me shume ne kete dite,
nuk mjafton vetem dita e “Shen Valentinit”. Jane disa elemente, qe na
vine nga shekujt e kaluar dhe jane shtuar ne kohe, qe e bejne kete feste
kaq te madhe dhe kaq popullore ne te githe boten.Trendafili i bashkimit
Shen
Valentini ishte duke degjuar nje dite, teksa ziheshin dy te rinj te
fejuar, te cilet po kalonin pertej kopshtit te tij. Valentini iu doli
perpara sakaq, me nje trendafil te bukur ne dore. Me nje fytyre te qete,
e te shndritshme qe rrezatonte plaku i mire dhe trendafilin e mbajtur
lart e dhuroi per ciftin. Ky veprim pati fuqine magjike qe te bente paqe
mes dy te rinjve te dashuruar. Kur ai u dhuroi te dyve lulen e purpurt,
iu kerkoi te dyve te shrengonin bishtin e lules me kujdes per te mos u
shpuar dhe shpjegoi lidhjen e dy personave te martuar. Paskesaj,
dashuria e tyre ishte kthyer si me pare. Te dy te rinjte u kthyen
menjehere tek ai. Me deshiren e tij dhe vullnetin e te rinjve, ishte
pikerisht Shen Valentini, i cili bekoi martesen e tyre te lumtur. Me tu
bere e njohur kjo gje u be nje proces ndaj Valentinos. Por prifti kishte
dhe preokupime te tjera, me te cilat duhej patjeter te merrej, prandaj
percaktoi per ate bekim daten katermbedhjete te muajit. Dhe
katermbedhjete e muajit mbeti, por u ngushtua ne ate te shkurtit, sepse
ne ate dite ai vajti te celebronte dasmen ne parajse.Femijet
Shen Valentini mbante dhe kujdesej per
nje kopesht shume te bukur prane nja lugine. Ne kete livadh, ai lejonte qe te luanin te gjithe femijet. Ai here pas here dilte ne dritaren e
kishes per ti pare, e per te ndjere pak nga gezimi dhe hareja e tyre
feminore. Kishte te njejtat virtyte si Jezusi, i cili thoshte; “Sinite
parvulos venire da me”. Kur behej nate ai zbriste ne kopesht dhe te
gjithe femijet e Zotit lodronin rreth tij. Atehere ai i bekonte te
gjithe. Pastaj i jepte secilit nga nje lule me keshillen, qe t’ia conin
nenes, duke bere keshtu qe te ktheheshin ne shtepi heret dhe te rritej
dashuria dhe respekti per prinderit. Ne kete kegjende kuptohet mjaft
mire origjina e dhuratave te vogla, te cilat sot iu jepen personave te
dashur.
Dashuria sublime
Ishte nje vajze e
bukur me emrin Serapia, e cila jetonte ne sheshin Terni, aktualisht
sheshi Clai. Andej kalonte shpesh nje djale i ri. me emrin Sabino. Syte e
tij nuk shqiteshin nga ato te Serapias. Kjo beri qe djaloshi te na
dashurohej dhe i kerkoi te behej gruaja e tij. Por prinderit e saj nuk
donin sepse Sabino ishte pagan , ndersa ata ishin kristiane. Atehere,
vajza, i sugjeroi te shkonin tek prifti i tyre, te mesonin e te
bekoheshin prej tij. Gje, te cilen Sabino, per dashurine e te dashures
se tij e beri. Por, kur kjo pengese u kapercye, doli nje tjeter me e
madhe. U zbulua se Serapi vuante nga nje semundje e rende. Deshperimi i prinderve dhe i te riut ishte shume i madh. Menjehere familjaret sollen
ne shtratin e vajzes priftin. Sabino iu lut njeriut te shenjte qe ai mos
ta ndante nga e dashura e tij. Valentino ngriti duart dhe zerin ndaj
babait te te gjitheve. Dhe nje gjume bamiresie bashkoi perjetesisht dy
zemra me rrahje te sinkronizuara, ndersa shtrengoheshin ne perjetesi.Pellumbat
Na ishte nje here ne Terni nje prift i
madh, por edhe shume i mire dhe i zoti. Ai kishte nje kopesht te madh,
te cilin ne kohen e lire e ujiste dhe kultivonte lule. Prifti, te cilin
te gjithe e therrisnin njeriu i mire, kishte me te vertete nje
te bardhe. Nje dite te bukur ate erdhen disa ushtare dhe e futen ne
burg Priftin e mire. Me pas e cuan tek mbreti i asaj kohe, i cili ishte
shume i keq. Kuptohet se ai e denoi me burgim te perjetshem. Dhe prifti i
madh qe quhej Valentin, duke qendruar ne burg mendonte per femijet, te
cilet i donte shume e qe nuk do te kishin me nje vend te sigurte per te
luajtur. Cfare te bente? Atehere, iu lut Zotit dhe ai i dergoi dy nga
pellumbat e tij. Pellumat te udhehequr nga nje instikt misterioz gjeten
burgun ku ishte Valentini. Ne qafen e njerit prej pellumbave ishte i
varur nje celes. Ishte pikerisht celesi i kopshtit. Valentini shkroi nje
leter, brenda se ciles vendosi dhe celesin. Eshte e lehte te imagjinosh
ate cfare ishte shkruar. “Te gjithe femijeve qe dua… nga Valentini juaj”.
Per Shen Valentinin flet dhe Shekspiri
Shen
Valintini eshte cituar edhe nga Ofelia tek Hamleti i Uilliam
Shekspirit. Ky fakt permendet kur gruaja e re, kur ajo eshte ne
prezencen e nenes se Hamletit, GertrudaShen Valentino ne Amerike dhe jo vetem …
Kulti i
Shen Valentinit ne Amerike nis ne vitet 1800, kur zhvillohej lufta
civile. Ne Shtetet e Bashkuara dhe ne Kanada, ne 14 shkurt, te rinjte
shkembenin “valentinet”, kartolina te lezetshme ne te cilat jane te
shkruara mesazhe dashurie. Ne disa shkolla organizohen festa, ndersa ne
qender te klases vendoset nje shishe shumengjyreshe, brenda se ciles
futen te gjithe “valentinet” qe shkembejne shoket e klases. Me mbarimin e
festes, te gjithe letrat shperndahen duke i lexuar..juaj”.
Per Shen Valentinin flet dhe Shekspiri
Shen
Valintini eshte cituar edhe nga Ofelia tek Hamleti i Uilliam
Shekspirit. Ky fakt permendet kur gruaja e re, kur ajo eshte ne
prezencen e nenes se Hamletit, GertrudaShen Valentino ne Amerike dhe jo vetem …
Kulti i
Shen Valentinit ne Amerike nis ne vitet 1800, kur zhvillohej lufta
civile. Ne Shtetet e Bashkuara dhe ne Kanada, ne 14 shkurt, te rinjte
shkembenin “valentinet”, kartolina te lezetshme ne te cilat jane te
shkruara mesazhe dashurie. Ne disa shkolla organizohen festa, ndersa ne
qender te klases vendoset nje shishe shumengjyreshe, brenda se ciles
futen te gjithe “valentinet” qe shkembejne shoket e klases. Me mbarimin e
festes, te gjithe letrat shperndahen duke i lexuar..http://www.galsh.com/albums/userpics/10062/normal_Shen_Valentini.jpg
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:05 am

Imazhe Shen valentini Happy-valentines-day
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:05 am

Imazhe Shen valentini Happy-valentines2
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:05 am

Imazhe Shen valentini Happy-valentines7
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:06 am

Imazhe Shen valentini Happy-valentines5
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:06 am

Imazhe Shen valentini Happy-valentines4
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:06 am

Imazhe Shen valentini Happy-valentines8
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:06 am

Imazhe Shen valentini 17865239sanvalentino1
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:06 am

Imazhe Shen valentini Regalosanvalentino1
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:07 am

Imazhe Shen valentini Sanvalentinoalcottonclu
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:07 am

Imazhe Shen valentini Sfondosanvalentino2
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:07 am

Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:07 am

Imazhe Shen valentini Post-45-1234335961
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Master prej Tue Jun 26, 2012 4:49 pm

Per te vendosur nje imaxh ketu ku shkruan tekstin kliko te ikona e 7 nga e majta ne te djathte...pasi e klikon e ben linkun paste aty edhe i jep ok


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Imazhe Shen valentini Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 7:59 am

Imazhe Shen valentini Shen%20valentini
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:00 am

Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Aug 15, 2012 6:03 pm

Imazhe Shen valentini Images?q=tbn:ANd9GcT4XUVhZ7e51rVE3cMl_C6oROZpksrZMVgw5KTxPGJa7C4m6y0BmqtvZOZFiw
Imazhe Shen valentini Images?q=tbn:ANd9GcRKApruCIstEpRX-DbfcVmOojMNznbs0Q8tGG88NSi-ieB85ORsQ73EA2nu4w
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Aug 15, 2012 6:04 pm

Imazhe Shen valentini Images?q=tbn:ANd9GcRNiD5EzE3T8Ht4B435GRgvKW-7WqXSRt_eKFXxImZMprwXuH3NME0rUPZrJg
Imazhe Shen valentini 56316610
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Aug 15, 2012 6:06 pm

Imazhe Shen valentini Zemra_e_shqiptarit
Imazhe Shen valentini &type=thumb_
Imazhe Shen valentini Normal_zemra
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Aug 15, 2012 6:08 pm

Imazhe Shen valentini Regalosanvalentino1
Imazhe Shen valentini Sanvalentinoalcottonclu
Imazhe Shen valentini Shen-valentin-iphonealbania
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Anakonda prej Wed Aug 15, 2012 6:11 pm

Imazhe Shen valentini 3
Imazhe Shen valentini 4
Imazhe Shen valentini 5Imazhe Shen valentini 6
Imazhe Shen valentini 7Imazhe Shen valentini 8
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Shen valentini Empty Re: Imazhe Shen valentini

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi