Programe Forum - Welcome
Mos u fiksoni pas djemve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mos u fiksoni pas djemve

Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:13 am

Një nga pjesët më të vëshira e të qënit single është si t’ja bëni për djemtë të cilët i pëlqeni por ata nuk e kanë këtë pëlqim reciprok. Mund t’ju ketë ndodhur në gjimnaz, në universitet dhe ndoshta akoma ju ndodh. Gjëja më e keqe që mund të bëni është të fiksoheni pas djemve të cilët nuk j’ua kthejnë në mënyrë reciproke. Më poshtë keni se si të shmangni tendencën për t’u fiksuar pas dikujt.Vendos një limit kohor

Të jesh e fiksuar për pak kohë nuk ka ndonjë problem, por vendosini vetes një limit kohor. Sa më shume të fiksoheni pas dikujt, aq më shumë ju rri ai në mëndje- pra nëse vini limite, sigurohuni që të mos konsumoheni nga ai djalë. Lejojini vetes nje ose dy ditë mërzi por më pas ndërroni frekuencë.

Bëj një spastrim ceremonial

Nëse të vendosurit e një limiti kohor nuk funksionon, ndoshta duhet ti coni gjërat në një tjetër nivel duke bërë dicka më simbolike. Fshijini numrin nga celulari dhe fshijeni si friend nga facebook-u. (nëse e keni si të tillë). Nëse vërtet e keni vendosur që nuk duhet të fiksoheni më, shkruajeni numrin në një letër, zhubroseni dhe hidheni tutje. Ndonjëherë për të hequr nje djalë nga mëndja duhet një veprim i prekshëm si ai i mësipërmi.

Përdor sistemin e shpërblimit

Shpërblimet i ndihmojnë njerëzit të lënë duhanin, të humbasin peshë, ose të heqin dorë nga zakone të tjera të këqija. Dhurojini vetes një manikyr ose pedikur, bli fustanin që ka kohë që të pëlqen aq shumë ose zgjidh c’të duash ti vetëm nëse rri një javë pa menduar për të.Hutohu

Mënyra më e mirë që të largoni mëndjen nga një djalë është që të takoni një tjetër, shumë më të mirë. Mblidhu me shoqet e tua, planifikoni të dilni bashkë, dhe zbavitu sa më shumë. Nuk është e rëndësishme të marësh numra e të flasësh me të gjithë meshkujt e mundshëm, por që të kuptosh se ka shumë djem më interesantë se të harxhosh kohë duke menduar për atë që nuk të korespondon mbrapsht.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Master prej Tue Jun 26, 2012 4:53 pm

Bravo goca mbildheni mendjen


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mos u fiksoni pas djemve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 7:57 am

sepse cunat ne fillim ju zbresin yjet nga qielli per tju fituar zemren;e pastaj ju japin duart..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:22 am

sepse skeni ca beni pa ne


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mos u fiksoni pas djemve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:25 am

sepse vec din me ju then genjeshtra;prralla me mbret e pastaj na e vejn ne fajin....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:42 am

se dhe vajzat kane faje


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mos u fiksoni pas djemve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 10:47 am

se cunat din vec me hanger buk;sbejn asgje tjeter...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga KITTY prej Wed Jun 27, 2012 8:05 pm

Po tani ne mos pas djemve, dueht te fixohemi pas vajzave?? Razz Razz
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:16 pm

Ligji ka dale Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mos u fiksoni pas djemve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 28, 2012 6:08 pm

mwe mir vajza me vajza sesa djem me vajza
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos u fiksoni pas djemve Empty Re: Mos u fiksoni pas djemve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi