Programe Forum - Welcome
Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 11:16 am

Interneti bëhet instrumenti më i vlefshëm që ndikon tek pasionet, edhe tek ata më të paarritshmit nëpërmjet chatit apo mënyrave të tjera virtuale të cilat janë të shumta. Këtu qëndrojnë bazat në të cilat zhvillohen mijëra pasione nëpërmjet e-mallit shumë prej të cilave janë të destinuara për të mbetur thjesht virtuale, por që në mënyrë të ndjeshme çojnë në tradhti. Tradhti, që edhe pse nuk konsumohet, por thjesht imagjinohet, mbetet e tillë.
Të gjithëve na ka ndodhur të zhytemi në internet për orë të tëra dhe vetëm kur përmendemi e kuptojmë se sa kohë kemi shpenzuar në të. Është absurde të mos pranosh ekzistencën e tundimeve që lindin nga rrjeti. Mbi të gjitha, raporti në dukje intim dhe ekskluziv ndërmjet teje dhe kompjuterit, gjë ë cilën nuk mund ta gjesh në një ambient të rezervuar dhe konfidenca është ftesa e parë që të vjen direkt nga rrjeti për ata që kërkojnë të rrëfehen pa patur kompleksin se çfarë do të mendojë bashkëbiseduesi i tyre. Shtojmë këtu misterin e të marrit e-maile joshëse dhe emocionues.Problemi më i madh i të rënit në grackë në të tilla pasione nuk është vetëm fakti që shumë shpejt zbulohesh, përkundrazi, për disa kjo është më e pakta që mund të ndodhë, sesa të bëhesh i fiksuar. Posta elektronike në shumë raste bëhet një pavarësi e vërtetë. Frazat që përmbajnë e-mailet analizohen fjalë për fjalë, duke arritur tek bashkëbiseduesi, shpesh herë të keqkuptuara. Akoma më e rrezikshme është të krijosh, në rastet e raporteve online, një identitet tjetër nga i juaji dhe me një personalitet të tillë të jetosh aventura të këndshme që nuk do të kishe pasur kurrë guximin t’i përjetoje ballë për ballë.
Gjithçka vetëm virtuale? Jo tamam. Gjurmët që mbeten në gjendjen tonë shpirtërore janë të vështira për të mbuluar atë që në pamje duket një argëtim i thjeshtë, por që në të vërtetë mund të bëhet një lojë e dëmshme për ekzistencën tonë: për të mos folur për zbulimin nga ana e partneri. një “skizofreni” që gjen mbështetje në gënjeshtrat që i themi jo vetëm bashkëbiseduesit, por e vetes tonë.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga VLoNjate prej Sat Jun 23, 2012 2:23 pm

Ehhh.... bravaa


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Master prej Sat Jun 23, 2012 4:21 pm

Sepse ste kuptoje :S


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Anakonda prej Sat Jun 23, 2012 4:54 pm

sepse njerezit jan ndryshe ne realitet nga ato qe mund te na thojn ne realitet..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi