Programe Forum - Welcome
Monumenti Kombetar People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Monumenti Kombetar

Shko poshtë

Monumenti Kombetar Empty Monumenti Kombetar

Mesazh nga Ameliaaa prej Sat Jun 23, 2012 8:32 pm

~“SHQIPNIA U FITUE ME GJAK; ME GJAK PO MBAHET E ROBNUEME. DO TË VIJ DITA E ME PAQE E DREJTSI DO T’FITOHETPO TË MOS U ZINI BESË FJALËVE TË MIJA, JA TEK E KENI VEPRËN TIME PËR PENG SIGURIE!
~ÇDO NDËRTESE I VIHEN THEMELET NË DHÈ! EDHE NË VORR NË HIJSHIM, DUHET TË JEMI GURËT E THEMELIT TË ASAJ BINAJE QË SOT E QUAJMË SHQIPNI!
~ME GJAK TË VET E SHUGUROI ELTERIN E ATDHEUT, KATOLIKU, ORTODOKSI E MUHAMEDANI: GJEÇOVI E GURAKUQI, TOPULLI E CURRI, GERMENJI E NËGOVANI, NUK KANË NDRYSHIM, POR JANË NË NJË MENDIM E NË NJË VENDIM, NË VEPËR E NË VDEKJE. ATA E VULOSEN ME GJAK ÇFARË QENË; NA MBETËT NË TA VULOSIM ÇFARË JENA”!
~SOT NË KËTË KRIZË TË TMERRSHME, BESIMTARËVE TË TRE ELEMENTËVE NA PËRKET, PËR HATËR TË ZOTIT E TË SHQIPNISË, TË HJEKIM ÇDO NDRYSHK ZEMRE, T’I JAPIM DORËN SHOQI-SHOQIT E TË VLLAZNOHEMI NËNJATË ZOT QË BESOJMË E NJATË SHQIPNI QË E DONA ME GJITHË ZEMËR! A SOT A KURRË - PËR FE E ATDHE - KY ASHT BESIMI E KJO ASHT SHQIPNIA QË PO NA ZHDUKET NDËR DUER!
~NUK SHPËTON JO, SOT, AS XHAMIA PA KISHË, AS KISHA PA XHAMI, POR AS NJENA E AS TJETRA PA SHQIPNI! ME GJAK E DASI JENA NGOPË! KENA PA E PROVUE EDHE SE ÇKA ASHT KTHETRA E HUAJ DHE E KENA PREKË SE NJË POPULL I PËRÇAMË ASHT GJYKUEM ME MBARUE! TË NGREHEMI PRA NË KAMBË! PËR NJË ZOT TË VËRTETË E PËR NJË SHQIPNI TË LUMTUR NA JENA VLLAZEN. A SË BASHKU E TË PËSHTUEM A TË NDAMË E TË MBARUEM!
~TOSKË E GEGË, MUHAMEDANË E TË KRISHTÊNË, E ME BESËN E BURRAVET, ME BESËN SHQIPTARE, TË LIDHEMI PËR T’I A MBAJTË SHQIPTARIT TË PAPREKUN NJI ZOT TË VËRTETË, NJI ATDHÉ TË LUMTUN, PËR TA BÂM SHQIPNIN E RE, TË FORTË E TË MADHNUESHME, TË DENJË PËR SKANDERBÉN. T’I DIFTOJMË, PO, BOTËS SE SHQIPTARËT JANË NJIMEND BURRA; SE MUND TË JEMI TOSKË E GEGË, MUHAMEDANË E TË KRISHTÊNË, E NJIHERI SHQIPTARË TË NJIMENDËT.
~NË QE SE ME U NDIGJUE LIGJEVET HYJNORE TË ATDHEUT, ME EDUKUE RININË KAH IDEALET E NALTA TË SË VËRTETËS E ME I NXITË KAH E MIRA; NË QE SE ME VUEJTË PËR POPULL E ME POPULL DHE ME LUFTUE PËR FE E ATDHE ASHT PUNË E DOBËT E TRADHTI, ATËBOTË JO VEÇ UNË POR MBARË FRANÇISKAJTË E SHQIPNIS JEMI TË DEJË PËR DEKË.

GJITHCKA QE I DUHET NJE SHQIPTARI JANE IDETETE DHE DASHURIA E MADHE PER ATDHE E ANTON HARAPIT. DHE ESHTE PIKERISHT KJO DASHURI PER ATDHE E CILA SVDES KURRE ,GJITHMONE ESHTE AKTUALE,ASNJEHERE SI PERKET TE SHKUARES.ANTON HARAPI DINTE TE NDANTE IDEALISTIN E VERTET NGA “IDEALISTET PA IDEALE” .KJO GJE ESHTE E RENDESISHME SEPSE JETOJME NE KETE KOHE KU ME TE VERTETE SHQIPERISE I DUHEN IDEALISTA QE TA ZHVILLOJNE ME TEJ MISIONIN PER NJE TRUALL SHQIPTAR TE BASHKUAR ME NJE ZAKON TE PERBASHKET ME NJE GJUHE TE PERBASHKET DHE NJE FLAMUR TE PERBASHKET.VETE “SHPETIMI YNE ESHTE BASHKIMI “ PRANDAJ SHQIPTARET DUHEN TJA KERKOJNE KETE GJE NE FILLIM VETES SEPSE I GJITHE NDRYSHIMI DUHET TE FILLOJE TEK SECILI NE…
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Monumenti Kombetar Empty Re: Monumenti Kombetar

Mesazh nga Almita prej Thu Jul 12, 2012 9:11 am

bravo amelia


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi