Programe Forum - Welcome
Për ngritjen e gjinjve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Për ngritjen e gjinjve

Shko poshtë

Për ngritjen e gjinjve Empty Për ngritjen e gjinjve

Mesazh nga Master prej Sat Jun 23, 2012 8:38 pm

Për ngritjen e gjinjve F.0610010714906_m
Është fakt se nuk mund të shtyhemi me forcën e gravitacionit, mirëpo ekzistojnë disa truqe, me anë të të cilave mund të lehtësohet veprimi i forcës së peshës.
A ju ndodh që vetë ideja për të veshur një bluzë to hollë pa krahë ose të ngjitur për trupi të shuhet nga mendimi: po gjinjtë e mi janë shumë të rrafshët? Nëse nuk jeni adoleshente dhe nëse Zoti nuk ju ka falur gjinj të fortë, sipas të gjitha gjasave gjinjtë tuaj janë të lëshuar teposhtë. Fatkeqësisht, as ushtrimet më të vlefshme nuk mund ta pengojnë lëshimin e gjinjve, sepse madhësinë dhe formën e tyre e përcaktojnë faktorët trashëgues dhe sasia e yndyrave, dhe jo muskujt në inde.

Lajmi i mirë është se ekzistojnë mënyra, me anë të të cilave mund të pengohet dhe të ngadalësohet varja e gjinjve. Gjinjtë tuaj MUND të duken të plotë dhe të fortë...
Për ngritjen e gjinjve Ngritje1
Masazhi. Nëse nuk mund t’ia lejoni vetes trajtimin e përforcimit të gjinjve në ndonjë sallon kozmetik, atëherë forcojini muskujt e gjinjve me këto ushtrime.

1. Merrni dy pjata- njërën mbusheni me ujë të nxehtë, aq sa mund ta duroni, ndërsa tjetrën mbusheni me ujë të ftohtë. Një leckë të leshtë lageni edhe me ujin e nxehtë, edhe me ujin e ftohtë dhe vendosin në gjinj.

2. Me pjesën e pasme të dorës goditeni lehtë pjesën e poshtme të gjinjve, nga poshtë-lart. Bëjeni këtë ushtrim së paku pesë minuta.

3. Përmirësojeni qarkullimin në gjinj, duke i masazhuar ato në drejtim të kundërt me rrotullimin e orës. Për masazh shfrytëzoni vajra dhe losione speciale.

Ushtrimet

Edhe pse forma e gjinjve nuk mund të ndryshohet edhe me ndihmën e ushtrimeve, muskujt e gjoksit mund të forcohen, me ç’rast edhe gjinjtë do të duken më bukur. Me anë të ushtrimeve, në fakt, forcohen indet nën gjinj dhe pengohet lëshimi i tyre.

Merrni në duar pesha të lehta, lakoni lehtësisht bërrylat, ndërsa shuplakat mbani të kthyera drejt njëra-tjetrës. Duart ngadalë afroni dhe largoni. Bëni kështu tre seri nga njëzet ushtrime.

Këtë ushtrim bëjeni rregullisht (tri apo katër herë në javë) për një periudhë tre apo katër javëshe, derisa t’i vëreni rezultatet e para./Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Për ngritjen e gjinjve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi