Programe Forum - Welcome
.......Dedikuar Ty zmr ime............. People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.......Dedikuar Ty zmr ime.............

Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 25, 2012 2:28 pm

Gjithmonë kam menduar se nuk do të ekzistojë dikush në jetën time që do e dua shumë, edhepse ëndërra ime ka ekzistuar aty çdoherë, por ka qenë ëndërr derisa të takova ty dhe mund të gjej 1 milion fjalë për të shkruar sonte atë që ndjej për ty, se si të takova dhe si u dashurova tek ti, edhe sikur dhjetëra romane të shkruaj për dashurinë time ndaj teje, përsëri nuk do mjaftonte ngaqë dashurinë time mund ta ndjesh vetëm ti, të përket vetëm ty dhe askush tjetër nuk mund ta kuptoj atë. Thjesht je aji ëndërra që kam ëndërruar, je ylli i parë që e shoh kur nata bie, je aji i cili më hapi derën kur unë isha e lagur jashtë derisa binte shi, je ti aji i cili më zgjati dorën kur unë isha një hap nga fundi, je aji i cili më dhe kurajo për të vazhduar më tej, je arsyeja pse jetoj, je disi i përsosur për mua dhe nuk do të ekzistojë tjetër në jetën time që do të mund të të zëvendësoj.
Kur të njoha ty e kuptova që gjithçka që dija për dashurinë kishte qenë gabim dhe ajo frika se do të jem e lënduar tani është larguar sepse ishte aji i cili më drejtoi tek ti. Më vjen mirë që ti je imi dhe unë jam e jotja dhe së bashku do të luftojmë kundër gjithçkaje vetëm e vetëm ta ruajmë këtë ndjenjë të veçantë sepse nuk dua ta humb.
Kur jam me ty dua të humben e tëra. Kur them kështu, nuk më intereson për të tjerët, nuk më interesojnë mendimet e të tjerëve për mua, thjesht të përkas ty dhe dua që këtë ta ndjesh thellë brenda vetes tënde. Nuk ekziston dikush që do të hyj në teritorin tënd i dashur (që dmth brenda meje) sepse i jam betuar Zotit se unë do të jetoj për të të bërë të lumtur vetëm ty. Nuk dua ta humbas as edhe një buzëqeshje tënden, nuk dua ta humb as edhe një puthje, thjesht dua të gjitha gjërat t’i përjetoj me ty. Kam provuar që të mos mendoj për ty, por vetëm ka qenë njejtë sikur t’ju them gjetheve gjatë vjeshtës të mos bien poshtë, ka qenë njejtë sikur dielli i nxehtë i verës të mos shkëlqejë dhe ngroh.
Ti ke lënë gjurmë në jetën time të cilat nuk fshihen nga era, nga dallgët apo nga harresa dhe këto gjurmë do t’i mbart me vete derisa të vdes. Të dua siç duhen disa gjëra të panjohura, fshehurazi, mes hijes dhe shpirtit. Të dua kështu, sepse unë nuk di ndryshe! Kur jam me ty mund të jem vetja; kur jam me ty ti më lejon të të përshkruaj në detaje se si e kam kaluar ditën; ti asnjëherë nuk më thua “përsëri do ma tregosh këtë histori?!”, ti je inspirimi im, drita ime; ti din si të sjellësh buzëqeshje në fytyrën time; secili tik-tak i zemrës sime të përket ty; ti mund të më lexosh edhemendjen; më ke mësuar se ç’është dashuria; në historinë e jetës sime, kapitujt më të mirë janë të mbushur me ty; këto janë arsye të pafundshme për të të treguar pse të dua, por më e rëndësishmja i dashur është se, çdokush e di që jeta i ke të mirat dhe të këqijat e veta, një ditë je në majë të botës dhe një ditë je palaço, unë i kam kaluar të dyja për të mësuar se nuk duhet ta ndalësh diçka që është duke shkuar mirë, atë që e kemi ne të dy tani, e di që është një gjë e mrekullueshme të cilës nuk dua t’i jap fund. Do të ecim bashkë deri në fund, të premtoj. Të premtoj që do jap gjithçka që kam për të të parë të lumtur. Të dua deri ne pafundesi.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 25, 2012 2:29 pm

E verteta eshte se aeroportet kane pare puthje me te sinqerta sesa ne sallat e dasmave....Spitalet kane degjuar me shume lutje sesa muret e kishave dhe xhamive...Rruget kane mesuar gjera me te rendesishme per jeten sesa shkollat...Qente jane me besnik sesa njerzit...100 te mira harrohen dhe 1 e keqe te kujtohet per gjithe jeten...Disa e mendojne jeten si gjene me te cmuar, disa te tjere cdo mengjes mendojne 'dite e bukur per te vdekur'..Nuk ka rendesi cfar mendon se do ndodhi.Shijo cdo moment si te jete i fundit,sepse e djeshmja iku, e sotmja vazhdon dhe e nesermja nuk dihet....! :)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 25, 2012 2:29 pm

Ti je e vetmja qe ke duruar te qaren time ne mes te nates dhe ke sakrifikuar , oret e gjumit per tu kujdesur per mua. Ti me at dashurin tende te embel e te shtrenjet me ke veshur me ke zveshur me ke lar je kujdesur per te gjitha dhe kurr nuk je lodhur.
Prej teje kam mesuar se qdo te thot te duash nje mashkull dhe te vlersosh te qenit femer.
Ti me ke treguar sekretet e jetes, si te jesh e ----- sjellshme e------ dashur dhe ---- indifirente----.
Ti me ke mbeshtetur kaq her, edhe kur te gjith ishin kunder meje, me ke falur qdo gabim sikur te mos kishte ndodhur asgje . Nen ti me ke pergatitur sikur te jem shummm veta brenda meje. Shoqe ----- Vajz e dikujt------ Bashkshorte ------Nene------edhe si te jem femer e rrespektur e e ndershme mbi te gjitha. Ajo ndjesija e perkdheljes tende, me mahnit tek pershkon floket e mij, shoqeruar me at shikimin tend dhe me duket sikur me thua.
Ah vajza ime, je rritur tashme, rrugen e ben edhe vetem pa ndihmen e Nenes dhe une jam aq krenare per ty, Por ajo qe esht edhe me shum krenare jam une per ty ojjjjj Nena ime me e shtrenjta dhe me e dashura ne ket jet. Te dua NENE puthje 12 234 00
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:10 am

Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar , nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent. Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse une sfrocohem.Naten kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit... Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te jem...!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:11 am

ja ket leter fillova te shkruaj per Ty dashuria ime e pafat per Ty Xemlushi im...
Ja filloj dita e par e pare pa ty u zgjova ne mengjes jo duke menduar per dashurin tone e si te bisedoj me ty,po duke menduar ndarjen,duke menduar se ti a je duke vuajtur si une???...me te then te drejten kam filluar te urrej nuk e di pse por me duket se per te gjitha ti ke faj.a sa shum po me dhem shpirti kur po i kujtoj ditet me ty,e s'po mund te besoj qe me sjemi 1 por jemi 2,me sjemi LOQK e SHPIRT por jemi UNE e TI...tani jemi 2 te huaj siq qem para se te njihemi te je L... e une V... 2 te rinj me zemra te vrara...20muaj te tere ishin nje enderr e mrrekullueshme,ah Zot sa gjat paskam fjetur...tani qe u zgjova nga ky gjum i thelle e pash qe enderra nuk ishte realitet, e tani e kuptova nje te vertet qe shum me kan folur po une nuk e kam kuptuar,se jam shum e re per dashuri te mendoj...kam menduar qe ky ka qen nje realitet por jo paska qen nje nga genjeshtrat e jetes qe shum po me zhgenjen...tani nuk po mund te besoj me qe nuk jam me Ty...po me duket se jam ne nje enderr,ne nje ankth te vertet,por nga kjo enderr po lus Zotin te me zgjoj sa me par,ky ankth te mbaroj...por edhe pse Zoti me zgjoi shpejt e pash qe oshte nje realitet.nje kohe me thoshe"Une jom TI e TI je UNE me nje fjal TE DUA shum"...e sot sot me the krejtesisht te kundertet me the "UNE jom UNE e TI je TI me fal Xemlushe por LAMTUMIR..."...edhe pse me tha lamtumir gjithmon do te dua se ket fjal nuk e the me deshir po te shtyu Babai yt se mendon se je ende femi...por une do te pres gjithmon...te duuaaa pergjithmon....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:11 am

...U thane lotet ne faqen e brishte,nepermes nje erresire te pafund,aty ku u plagos nje flutur e pafajshme me shpresen se do te fluturonte..Ne ate ujin e qete,ra nje gure ku e turbulloi dhe e copetoi..Nuk i dha me shprese kesaj zemre te trishte.Koha i la te harruar keta sy te celur,la gjurmet e brishta nen hijen e tokes..Dy sy bojeqielli e copetuan kete flutur shumengjyreshe dhe e lane ne erresire...Dridhen buzet e c'virgjeruara dhe nuk shprehen,mbyllet zemra e flutures permes ajrit te mbytur...Bie heshtja e vdekjes..Degjohet nje dritherime zeri ne mjegullen e veses,por eshte shume larg dhe e mbytur..Eshte ajo flutur qe kerkon pak ajer nga jeta..Permes ajrit vjen vetem nje tym i zi ku i mer frymen perjete..Edhe e vdekur flutura nuk gjen dot ate paqe qe ja mori tradhetia e atyre dy syve...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:12 am

Po rri e vetmuar e po mendoj : A thua ku je ti tani?A thu me kend je?A thu me kend po flet?A thua per kend po mendon?
A thua a po te mungoj siq me mungon ti mua?A thua a po mendon ti per mua si une qe po mendoj per ty?...
Kto pytje qe po ja bej vetvetes po me vrasin thell ne zemer se as kund sun pe gjej nje pergjigje te vetme...
Rri e vetmuar e mendoj,e me vete filloj te fantazoj sikur ti loqk te jesh afer meje...
Gjith dritat e fikura rri e vetme ne mendime qaj me lot ne sy e me ze te therras "ku je o jeta ime,eja pran meje,eja me perqafo,eja se pa ty dot spo mund te jetoj...."
Lot nga syri vetem po pikojn ku je o shpirti im sa shum te dashuroj....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:13 am

me zhgenjeu dashuria e par,luajti me mua sikur te isha nje loder e me pasi ju merzita me hodhi ne kosh duke menduar qe aty merte fund cdo gjo por jo,sepse vjen shum shpejt dita qe zoti vendos drejtesin,mallkimet e mija qe dilnin vet nga thellsia e shpirtit ate njeri do e shkatrojn nje dit,gjith dashuria mu kthye ne urrejte per ate njeri.Se mendoja kurr qe do tme tradhhtonte,kjo gjo te ndodh kur verbohesh nga dashuria qe njdjen zemra per nje njeri dhe nuk arrin te shikosh realitetin qe ndodhet perreth teje,pas ksaj dashurie kuptova qe qenka shum gabim te duash nje njeri me gjith shpirt se e merka per ofendim

Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:14 am

E filloj ket leter me shkruar per ty me fjalet me te embla te zemres she shpirtit tim te lendura .Ne keto qaste kur e shkruaj ket leter ndjehem shum e emocjonuar me merzi me pikllim dhe vuajtje te pafund mbrenda zemres sime dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri .Gëzohem qe je shendosh e mir e po ashtu kalon, sidoqoft jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty do te vazhdoj te shkruaj do te vazhdoj te dua dhe do te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes nuk di qte them ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rrugen e gabuar por zoti ma hapi ket rrug deri te zemra jote .Edhe pse e kam nje ndjenj deshprimi me zemer te them te verteten se ti e meriton gezimin lumturin dhe gjith te mirat e kesaj bote sepse djem si ti nuk gjinden ne ket bot askundi beso se nuk e kam leht ta shkruaj ket leter por me detyron zemra te shkruaj dhe ta nxjerr at qe e kam ne brendsi te kesaj zemre .Kurr nuk mud tja fal vetes nese dikund gabova me ty e nuk po e di gjejen qe beri ndryshim te madh mes nesh kurr nuk deshta te te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikluar dite e mallkuar kur u dashurova ne ty .Heret e kam kuptu qe jam njeri I denuar nga zoti por arsyet e kti denimi asnjeher nuk e kuptova tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqri te endrrave per ket pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndal duke e mallkuar dhe veten e emrova mbaz asaj qe mbeta Rob I dashuris Kurr nuk desha te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne ket bot jam vetem nje kalimtare E rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter asgje ne ket bot nuk esht e perjetshme e as e pa vdekshme .Tash vazhdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me sme kthehen prap,asnjëher ne jet nuk I deshta aventurat e as interesin qdoher dashurova me shpirt e zemer te paster , sa do qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund se si ndihem unë tani te tregon vet letra e shkruar kurr nuk e kam menduar nje dashuri te till qe te ben te vuash me mall ne heshtje te lendojsh zemren e askujt te mos I tregosh ,qdo her kur shkruaj per ty ndihem E priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton ket , e meriton nje vajz si unë te vdes per ty , kjo esht nje ndjenj qe shum me frikson se e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer vetem zoti mund ta di se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia nese ka perfundi diku unë kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe do te me ndihtjeter kahje dhe kuptim ket e deshmojn edhe fjalet mia qe tash I shkruaj duke u frymezuar nga ti , Te mos harrojm se dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ajo esht nje ndjenj e zemres dhe e shpirtit ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor qe te dua shum me dite te tera po jetoj me plag te pa sheruara ne zemer nese zoti e ka shkruar qe une perjet te vuaj per ty dhe dashurin tende nese esht e shkruar qe kurr mos ta kaloj per te then ne kater sy ata qka ndjej ne zemer per ty nese esht shkruar per ty te qaj e te vajtoj per jet do te pajtohem me ket fakt edhe pse shum I rend per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te dua .Fati dhe lumturia jon nvaret nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jet .Me fal te lutem per gjith keto fjal por nje te vertet mbaje ne zemer dhe kurr mos harro se me shpirt e zemer te don nje vajz e cila jam unë ,E di qe pas kesaj letreme nuk do te gjej forc qe te flas me ty sepse sigurisht do tme urresh pa mas por te lutem me fal se ket leter e shkruaj nga detyrimi I vuajtjeve dhe kujtimeve te mija qe kam ne zemer .Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej .Vall qesht kjo ndjej une per ty ? nje dashuri nje pikllim nje gezim apo nje plag e pa sheruar e shpirtit tim? Do te vij nje dit qe do ta kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por ather do te jet shum von do tme kerkosh por sdo te me gjesh askund do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendrojn kurora e dashuris qe tash per ty une ne zemren tende do te mbetem si nje dor lypsi qe troket pa ndal duke kerkuar pak dashuri do te jem e vetjmja ne endrrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do ta kuptosh se ky nuk ishte realiteti .Shpresoj se do te gëzosh lumturin dashurin dhe fatin qe aq shum e dashte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtsin qe ma bere mua .Nje amanet dua me ta lan pas vdekjes sime te varri im kurr mos u afro plaget qe edhe atje I mbaj te lutem mos mi trazo.Ndoshta kjo do te jet letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar nje vajz si une per ty vuaj le te mbetet kjo nje mister nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri pa ty tash jam si nje jetime si nje zog pa krah e si nje lot I nxir si mund ta thesh zemren time si nje got kristali ku ket une kurr se meritova nuk pata nevoj per lumturin dhe knaqsin tende te lendojsh nje zemer te pa fajshme . Këtë leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim beso se tash gjindem e pa forc nuk mjafton krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty .Kur ta lexosh ket leter mos u ndjej krenar e as fajtor le te bej kjo leter qe ta kuptosh te verteten qe e tregon .Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbet plaga e tradhtis ne e dashuris se humbur per jet mbeta nje rob dashurie .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:16 am

LETER DASHURIE PARA VDEKJES . Jam ketu uluru ne shtratin tim i lodhur,i trishtuar i zhgenjyer nga jeta,e po shkruaj me forcen e lapsit,zhurma e te cilit kur prek fletoren e bardhe per ta njollosur me dhemb ne vesh,dhe ne shpirt.Dhoma ku gjindem eshte e erret,deperton vetem pak drit nda dritarja e mbyllur me perden e zez,qohem ta hap dritaren,qe te mos degjohej zhurma e laspit .Wow paska aerdhe vjeshta,gjethet shushurisin te rena ne tok,paskan marr ngjyr tjeter, djellin e paskan mbuluar ret.Panaram trishtimi edhe jasht.Un kthehem te shtrati im,perball ne mur nje piktur,dy te rinj duke u puthur,marr goten qe lam afer dhe ja hedh por nuk arrita ta dhej,me mir ta mbaroj letren qe do ta la amanet e ta dergojn pasi mu edhe pak me shuhet jeta.Qfar te them?qfar te mos them?Qfar te shkruaj?Qfar te mos shkruaj?...Jam ne dilem!!!!Koheve te fundit me duket se dilema "TE JESH APO TE MOS JESH?!"qe e kishim parashtruar nuk ka me rendesi te madhe!Dilema e vertet ne kete jet eshte :"TE DUASH APO TE MOS DUASH?!"Shporten qe kam afer meje,eshte e mbushur me letra,sepse asnjera sme pelqen qe e shkruaj,nuk di qfar te them ty...ty per te cilin jeta ime po shuhet,e shof e ndjej me ka mbet edhe pak sekonda.Syt po me mbyllen,me dridhet zemra sepse fillova te kam pak frik.Po vdes ooh Zot!me duhet te shkruaj nje fjal me shpejt...Jetes time po i vije perfundimi.Jeta ime po perendon per te mos aguar me kurr!E ty nuk di qfar te shkruaj,me ra lapsi nga dora,duhet ta arrij ta kapi prap,me shpejt,me shpejt.......ZOT aman me ler edhe nje sekond,tashe dua ta ndjej edhe nje her zhurmen e lapsit tek prek fletoren e bardh per ta njollosur,me duhet patjeter te them spaku nje fjal,ate qe ta kam then qdo her,ate fjal qe shum si ti e thon po u menduar,pa i dhen kuptim,qe shumices i del nga goja shum leht...Po vdes edhe nuk arrij ta kap lapsin,e ndjej shpirti po me leshon.Por nuk dua te dorzohem,e kapa lapsin,me dridhet dora,me dhemb shpirti,me djeg zemra,syt i kam te mbyllur nuk shoh,nuk arrij ti hap,duhet te shkruaj Shkronjen e par "A" arrita ta shkuarj,e dyta "J" u mbusha frym sepse skam forc,shkronjen "N" e pastajshkronjen "D".ME ra lapsi kapa dhe u mbusha frym fort ,vura doren ne zemer te ta mbaj se po me leshonte!edhe e shkruajta edhe shkronjen e fundit shkronjen "E".Dhe pash nje drit te bardhe te madhe para meje.WOW kjo eshte parajsa.Jam e lumtur qe u largova nga ajo jet,E TI E DASHUR JETOJE JETEN ME ATE TJETRIN!!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:16 am

.......Dedikuar Ty zmr ime............. 418613_120850878060405_888315323_n
Kur te vdes te vijsh tek varri sepse un ste shohi dot;
me ler nje trendafil te kuq dhe hidh dy pika lot;
buzeqesh per kohen e shkuar kur un e ti ishim te dashuruar;ather do iki e lumtur me gjith gezim;sepse ma dha lamtumiren e duhur shpirti im..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:17 am

Je jeta im
Ne ket jet te desha veq ty dhe do te dua sa ta kem frymen e fundit te jetes tim.te desha sikur ne askend ne ket jet te dhash dashurin me te madhe nga un te dhash jeten,zemren dhe ket shpirt.ike ngadal shkatrruam endrren e ardhmeris ike per te mos u kthy me kurr duke mos kuptuar se me le lot vetmi dhe vuajtje.un premtimin tim do mbaj do jesh i pari dhe i fundit ne jet dhe do te dua gjithmon per mua me nuk ak ardhmeri perves se kaluares time sepse aty te kam ty dhe do jetoj me ato fjal te embla qe mi tha dikur dhe kurr nuk do lejoj dikush ti fshi ato puthjet e tua qe mi dhurove per her te fundit dhe at perqafim qe me shtrengove fort dhe ike te dua dhe do te dua gjithmon deri sa te vdes o bebi im
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:19 am

Per shoqen time disa fjal te zemres saj...

C'do dit ishte monotoni
C'do nat me ngjallte neveri
e ndjeja veten ne gjithqka te huaj
C'do gje ebukur qe shihja me bente te vuaj.
ishin qastet me te veshtira te jetes time
kur dashurin ma rrembeu nje hije
ishte nje hije e zez qe sot me kujtohet
qe asnjeher ne jet sdo te harrohet,
na ndan male e dete me mijra kilometra,
jetonim me endrrimet e kujtimet e vjetra,
ti me kujtoje c'do nat nga qelia,
e mua me mbyste vaji e vetmia,
shihja driten me sy c'do dit,
por syt mi vriste ac fort kjo drit,
sepse ti zemer jetoje ne erresir,
nuk mund te te thoja me fjal naten emir,
vetem te mbaja thell ne krahror,
e digjesha se ti kishe te ftoft,
jetoje me mall per mua dhe djalin,
qe ishte vetem 3muaj ne ket jet,
enderroje duke qar enderroje duke qesh,
enderroje se si duket tash,
enderroje se te ngjan ty apo mua,
enderroje zerin etij,kur naten qante aq shum
enderroje kohen kur embaja ne krah un,
te djegi malli per ne dy,e smund te bertisje me me than ne sy,
ndihesha si zogu i vetmuar,
kur shtegetoj te tjeret e at e zer dimri...ditet kalonin,javet iknin,muajt vinin e shkonin,vitet shtoheshin...
merzia kishte arritur kulmin zemer paty,
malli me dogji ekjo vetmi,
djali zemer ka ren ne shtrat,
sdi a do te ket jet te gjat,
gati sa me vdiq ne duar,
ne pr duke derguar,
po tani kaluan gati nje vit nga kjo,
sepse nje vit iplot ishte
qe semurej shpesh shum,
por dha ZOTI zmori te shtrejten nga un,
zemer sa shum te ngjan ty,
mallin tand ma qon ne qdo aspekt,
e per ty zemer ka mat madhin rrespekt,
i flas qdo nat per ty,
e me pyet per gjithqka,edin sa shum qe ka mall me te pa,
por djali te esht rrit, eshte nje trim,me jep forcen mat madhe brenda shpirtit tim,
ka mbushur 5 vite eshte shum i zgjuar,luan vallen eburrav per mrekulli,
luan ashtu me merak sikurse ti.
por plaget spo sherohen dot,
zemer paty gjithqka eshte e kot,
me jep shpres djali qe po rritet,
po jetoj me ty ne zemer epo ikin vitet,
lumturin e rinis na morri era,
paty nuk vjen pranvera as nuk po vjen vera,
duke prit jam,qdo dit zgjohem me shpores,deshti ZOTI te me gezoj nje dit ne mengjes,
kur te thirrem ne tel per tbiseduar,
zani yt dridhej emua kto duar,
qe menxi mbaja at tel.. ne dor,
kur me the se neser nisem per Kosov,
sdija te bertisja apo me para te qaj,se lotet ma rrembyen ndjenjen e gezimit,
kjo ishte nje dit e lumtur e jetes,jo e hidherimit,
Dhe nata po bie ngadal,
te te shoh un dhe djali kemi shum mall,
tani nisemi qe te presim ne aeroport,
sdi aka njeri me te lumtur se ne sot,
dhe tani po presim ketu qe te zbresesh ti,
ende kund nuk shihesh,
djali dridhej i teri...dhe pret qe ti te viesh,
leshoiii nje ze...ngadal
BAB BAB.................
ishte emocion i vertet.kur djali nga qafa sdonte me ju hek,
perqafoi me dy duar i fort ishte duke qendruar,
emua lotet me filluan,
duke heshtur e perqafuar,
dhe ne shtepi nga prehri sju largonte djali,sa shum oh ZOT nakishte marr malli,
pas disa muajsh shikonim fotografit ,
kur djali rritej per qdo dit,
tani jetojm si dikur,
kur thurrem ardhemrin ton si gur,
tani djali im ka nje vella dhe nje moter,
eshte shtuar familja ne kete voter,
tani bilbili kendon me ze te lart,se tash rrezon nje drit e art
lumturia jehoft gjithkund ne bot
por pritja ehste gjithqka..
durimi sjell fryte te embla... faleminderit per rrepsekt...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:20 am

Je jeta im
Keshtu me thoje perderisa ndertuam keshtjellen ton te dashuris,keshtu me more shpirtin tim po vall ku je ne ket nat? a thua te mungoj sic ti me mungon mua?a thua vuan siq po vuaj un a thua nxjerr lot te nxeht qe e djegin shirtin tim.u ndam u shduk u shemb ajo keshtjell e dashuris per nje gje e humbe ate por te ishte dashuri e vertet zdokishe lejuar dot. nuk pendohem kurr se isha e jotja nuk pendohem kurr qe te dhash gjdo gje te par sepse ndoshta kurr sta shpreha se sa fort te kam dasht po te desha me te vertet te desha te dua dhe gjithmon do te dua. ike ne nje dit plot diell e din qe me vete more shpirtin,zemren dhe jeten tim a din qe nga ajo koh per mua jeta mori fund?me digjet ky shpirt se pse nuk te tregova e ste deshmova se te dua shumme digjet ky shpirt pse se more gjen me te vlefshme nga un. Ike ngadal duke i pa lotet ne sy e mi e duke mos menduar se mi len ne vendin tend ato lot qe me jan ber shok i vertet ne ditet e sotme.ato puthje qe i le per her te fundit ai perqafim i ngroht zdo zhdukn kurr nga un se nuk do lejoj te heq diksh tjeter at arom at ngrohtesi kurr ne jet te kam premtuar do jesh i pari e i fndit .. per ty jeta vazhdon bebi im te uroj lumturin te uroj te behesh prind te arrish gjithqka qe doje por do te pys leket dashurin a mund ta blejn?? te dua shum shum shum shum sa iden se ke je jeta im tashi po te them un edhe pse eshte von por ne dashuri kurr von nuk eshte je bebi im jeta im je gjithqk qe kam te dua.

JE JETA IM
A thua ne ket nat te mungoj a thua je ne krahet e dikujt tjeter duke u shkri perderisa un vuaj e qaj e mungesen tende e kam mbi nivel.Me par me thoje JE JETA im tashi me thua pranoje ndarjen. A thua per nej gje te vogel mund te prishet nje pallat dashurie qe ndertuam a thua aq vlejta per ty? KE menduar ndojher se sa fort te kam dasht un e mendon se jeta im ka ndaluar qe kur u nise per ne rrugen e ndarjes kur more me vete nje jet,nje shpirt,nje zemer kur ne at qast me le dhurat unazen e lotet edhe ike apo zdo te pranosh.Te dash cdo gje te par ishe i pari te premtova se do jesh i pari dhe i fundit puthjen tende te fundit zdua askush ta fshi ne jet sepse dua te ngelet me aromen tende sepse te kam gjen me te vlefshem ne jet.Do e pranoj jeten pa ty edhe pse zemra ime do vdes zdo ket as shpres per te jetu.Dua qe te me falesh por e di qe nuk e ben dot por dua te dish se nje shpirt nje zemer gjithmon do te vuajn e do qajn per ty a kurse ty te uroj fat te jesh me i lumturi te behesh prind qe me mua kurr zdo e kishe arrit TE DUA SHUM BEBI IM do te dua per jet do jesh ne zemren time i mbuluar me gjak por mos ki frig do kesh ngrohtesin e ter dashuris sim me fal qe ste thash kurr se sa shum TE DUA je "Jeta im" .Me ket fjal e filloj dhimbjen tim sepse ishte fjala qe me thoje cdo nat cdo dit e cdo minut.Por nuk arrite kurr ta kuptosh se ti per mua ke qen edhe me teper ke qen i vetmi ke qen i pari dhe do jesh i FUNDIT.Pendohem per gjdo gje sepse e shof qe ti paske qen arsyja ime e vetme per te jetuar me ktheve ne jet kur jeta im nuk kishte kuptim me bere te ndjej qe do kem femin tend me bere te gjall me bere te njoh driten e te shijoj jeten. Mallkoj veten se kurr nuk ta shpreha se sa shum te desha e sa shum te du e do te dua sa te kam jeten.Falja nuk ekziston ne TY dhe se me nuk ekziston YOU AND ME jemi te ndar por nuk mundem dot ta pranoj se ste kam me se ke rrug tjeter te jetes por rruga ime e jetes tim eshte emri yt dhe do ngel e do jetoj ne te kaluaren e kaluara ime eshte ardhemri deri ne vdekjen tim e di qe edhe po tet kerkoj falje sdo em falesh kurr por dua ta kuptosh se vertet te dua se edhe pse ste kam jetoj me ty dhe se do jesh fryma ime e fundit buzet kurr zdoi fal dikujt tjeter se zdua dot ti fshi dua ashtu te mebetn krahet e tu ende i enderroj se ne ato gjeta qetesi aty me zinte gjumi aty leht me thoje TE DUA . Tshi te them un ty te dua shum vetem kto lot qe me rrjedhin ky shpirt e kjo zemer e din se sa shum po vuaj Jeta Vazhdon por vetem per ty jo per mua per mua u ndal ora qe kur more rrugen per ne largesi ska me JET per mua te dish qe i more ngadal pa e ditur se ne vete ke nje jet te nje femre qe te do shum.Meriton jesh i lumtur meriton gjith te mirat e Zotit ti uroj em shpirt. TE KAM BEBIN TIM
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 5:22 am

Mos qaj nene.....

Nese ndonje dit un iki nga kjo bot,
te lutem mos me percill me lot.
Nese ndonje dit kam gabuar,
dije se tnesermen e kam rregulluar.
E kuptoj se mdo tmiren kur medukon,
po jo moj nene qe cdo gje tma ndalalosh.
Mos qaj nene se mew trup nvarr do jem;
por nshpirt me vete do tkem.
Gjithmon ke luftu,
me na rrit edhe me na eduku.
Ishte shum e veshtri ta perballosh jeten,
me 4 fmij tvegjel teresisht e vetme.
Ishte shum e veshtir qe te mbijetoje,
forcen tende tu tregoje.
Mos qaj nene nese ndonje dit me lexon emrin,
mos qaj nen nese ndonje dit mharrohet mbiemri.
Mos qaj nen nese ndonje dit tretem nen dhe,
\mos qaj nene mos harro premtimin qe me dhe,
A doje qe te vishja fustanin e bardh;
a doje qe nje her njeten time te vishesha si goc;
a doje qe te lyhesha e tzbukurohesha;
a doje qe te isha ma e bukra sa tgjitha;
a doje qe te ngjaja yll
a doje moj nen pse sfol;
po vec derdh lot e mallkon;
mos mallko,
shpirtin mos ma trazo;
mle tjem e qet aty ku do shkoj;
mle se atje per ju do tregoj;
mos qaj nen mos qaj se kismetin se largon dot,
gjithshka qe ka ndodh ktu e ka shkrujt i madhi zot...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Anakonda prej Sat Sep 22, 2012 4:40 pm

Leter lamtumire......
kjo do te jet hera fundit qe qaj per ty;hera fundit qe do kem lot ne keta sy;hera fundit qe per ty mendoj;hera fundit qe per ty poezi krijoj;hera fundit qe emrin tend therras;hera fundit qe sa her kalon ne rrug ti un e kthej koken pas;sa her qe kur emrin ta kom degjuar;dashuri me shikim per her te par kam perjetuar;hera fundit qe do degjosh per mu;hera fundit se edhe un si ti do bej sikur per mu nuk ke ekzistu;hera fundit qe te shoh ne enderra;hera fundit qe mendoj per ty se un u cmenda;hera fundit qe emrin do ma degjosh;hera fundit por do jet von kur per mua tkujtosh;hera fundit sepse jeta esht e shkurter e un do e jetoj si du vet;skom nevoj per nje te tret;hera funmdit sepse ti smeriton asnje lot;hera fundit sepse me tprit ty esht e kot;hera fundit se tashi e kuptova se ty tka fal zoti krejt hajvan;hera fundit sepse besoj se me at fshataren beni cift te perkryer...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.......Dedikuar Ty zmr ime............. Empty Re: .......Dedikuar Ty zmr ime.............

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi