Programe Forum - Welcome
Buzeqeshi Jetes...! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Buzeqeshi Jetes...!

Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga SunShiNe prej Tue Jun 26, 2012 12:18 pm

Kur ti buzeqesh edhe pse zemra jote mund te jete e mbushur me brenga, ti e zvogelon vuajtjen dhe e hap deren e rrugedaljes...

Mos ngurro te buzeqeshesh sepse brenda jush gjendet nje lloj energjie plot buzeqeshje. Ke kujdes mos e shtyp ate sepse kjo nenkupton se ti po ia ze frymen vetes me dhimbje dhe vuajtje. Nuk ka problem nese buzeqesh, madje edhe kur bisedon me te tjeret per ceshtje te rendesishme...

Sa mrekulli eshte kur buzet tona flasin gjuhen e buzeqeshjeve....

Buzeqeshja nuk kushton asgje mirepo ajo jep shum....

Mos u perpiq te shikosh se cfare ka ndodhur dje edhe se çfarë ke humbur sepse ne kete jete, kur gjethet bien, ato kurre nuk kthehen, mirepo cdo pranvere te re rriten gjethe te reja....

Shikoje kupen e gjetheve ne mes jush dhe qiellit dhe harroji gjethet qe kane rene dhe jane bere pjese e tokes....

Meqenese e kaluara eshte e shkuar, ti e ke te tashmen perpara dhe nese e tashmja do t'i mbledh gjethet e veta dhe do te largohet, atehere ti e ke te nesermen...

Mos u merzit per te djeshmen, sepse kurr nuk do te kthehet.....

Mos ndjeje keqardhje per te tashmen sepse ajo po shkon.....

Ne vend te kesaj , enderro diellin qe do te ndriçoje te nesermen e bukur...


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Tue Jun 26, 2012 12:41 pm

Shume e bukur


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Anakonda prej Tue Jun 26, 2012 7:01 pm

po rri gjith diten tu buzeqesh;po jeta me shikon shtrember e me ka marr inat..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga SunShiNe prej Tue Jun 26, 2012 7:28 pm

Duro Zoti i jep mundesi gjithkujt...!:)


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Tue Jun 26, 2012 8:04 pm

kush buzeqesh i shtohet jeta


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 7:52 am

epo kush qesh me gjith shpirt;qan me shum ne heshtje...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Almita prej Fri Jul 06, 2012 12:10 pm

buzeqesh ti se dhe jeta do te buzeqesh


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Fri Jul 06, 2012 1:59 pm

pasi cdo moment qe iken nga ajo nuk kthehet me


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Vlonjati prej Sun Jul 08, 2012 7:09 pm

i buzqesha :-)

Vlonjati
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 17
Reputation : 1
Join date : 08/07/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Sun Jul 08, 2012 7:13 pm

sepse dot e te buzqeshe dhe ajo


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 09, 2012 8:12 am

Kur ajo ik un Deshperohna!
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Mon Jul 09, 2012 8:28 am

sepse cdo moment qe iken nuk kthehet me


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jul 09, 2012 10:13 am

me mir nje buzeqeshje edhe kur je i trishtuar;sesa lot dhe trishtim ne sy;kur asnje sdo tia diuj per ty
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 09, 2012 10:41 am

Sepse pse gjithmon gjerat e njejta ?! :S
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Mon Jul 09, 2012 12:08 pm

sepse ben vape Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Almita prej Tue Jul 10, 2012 12:16 pm

buzeqeshi edhe kur ke zemren plag Sad


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Master prej Thu Jul 12, 2012 10:16 am

se eshte dhe vape


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Buzeqeshi Jetes...! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Anakonda prej Fri Jul 13, 2012 8:35 am

qesh mir kush qesh i fundit;i thon nje fjale...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buzeqeshi Jetes...! Empty Re: Buzeqeshi Jetes...!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi