Programe Forum - Welcome
Seksi në mëngjes forcon imunitetin People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksi në mëngjes forcon imunitetin

Shko poshtë

Seksi në mëngjes forcon imunitetin Empty Seksi në mëngjes forcon imunitetin

Mesazh nga Master prej Wed Jul 11, 2012 8:49 pm

Seksi në mëngjes forcon imunitetin 56353
SHBA- Nuk dini si ta filloni ditën që të ndjeheni mirë dhe të lumtur? Lëshojuni në lojërat në krevat!

Personat të cilët bëjnë dashuri sapo zgjohen nga gjumi janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur, ndërsa gjendjen e mirë e kanë të garantuar gjatë gjithë ditës.

Përveç kësaj, seksi i mëngjesit forcon sistemin imunitar, përmirëson kualitetin flokëve, lëkurës dhe thonjve.

“Seksi në orët e mëngjesit liron të ashtuquajturin ‘hormon i dashurisë’- oksitocin, dhe çiftet ndjejnë dashuri dhe afërsi gjatë gjithë ditës”, thotë doktoresha Debby Herbenick, autore e librit "Because It Feels Good", ku flet në lidhje me dobitë nga seksi në mëngjes.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Seksi në mëngjes forcon imunitetin Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi