Programe Forum - Welcome
Cfare i ben meshkujt te qajne People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Cfare i ben meshkujt te qajne

Shko poshtë

Cfare i ben meshkujt te qajne Empty Cfare i ben meshkujt te qajne

Mesazh nga Master prej Wed Jul 18, 2012 10:38 pm

Cfare i ben meshkujt te qajne 557566_408081612536599_141388129205950_1714023_482541808_n-206x300
Lotet e nje mashkulli na prekin gjithmone, sepse mbi te gjitha ato qajne ne qetesi dhe ne fshehtesi. Edhe pse, sot,ato lene pak me shume lote qe ti njomin syte e tyre, por perseri ato mbeten te mistershem per femrat.Burrat qajne! Ne televizore ose ne kinema, skena e mbyllur qe shfaqet ne syte e tyre te njomur eshte bere paksa e detyruar. Si spektatore , ato kane filluar te mos rezistojne shume, por prap nuk qajne direkte si femrat.
“ Nje nga rastet e fundit qe kam qare, ka qene kur kam pare Kjo dhurate e gjerave te bukura ( film I Zabou Breitman dale ne 2002)”- deshmon nje jurist I moshes 31 vjecare. Ne fakt nuk eshte e thjeshte per nje mashkull te pranoj qe qan.
Por sot, nuk eshte nevoja te kene syte dhe zemren e thate qe te pohojne pjekurine e tyre- ben te ditur psikiatri Patrick Lemoine, autori I librit Lotet e meshkujve. “Para 100 vjetesh, ndryshimi kufirit midis mashkullit dhe femres ishte mjaft I dallueshem. Por shume shpejt ndodhi qe meshkujt qajne pa e permbajtur veten”
Nuk mund te themi qe eshte vetem kinemaja , qe I ben meshkujt te qajne. Vdekja , dhimbja e dikujt tjeter, ndarja, jane gjerat qe bejne nje burre te qaj. Por, ato kane dhe lote gezimi : dikush qane per lindjen e femijes se tij ,te tjere per nje ndeshje futbolli etj.” Lotet jane te nevojshem dhe per komunikim”- shpjegon psikiatri Patrick Lemoine “Ato te ndihmojne te shprehesh ate qe ke perjetuar dhe ate cfare ndjen brenda teje. Kjo do te thote qe kur behet fjale per dhimbjen e tyre ato qajne me shume, kurse femrat qajne per ti thene dicka tjetrit ose dhe kur shikojne nje mashkull te qaj”.
Te lodhur te shtregojne dhembet dhe te luajne rolin e nje heroi , meshkujt vendosin ti shprehin momentet e tyre e dobta. Por preferojne ta bejne pa zhurme dhe gjithmone vetem.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i ben meshkujt te qajne Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i ben meshkujt te qajne Empty Re: Cfare i ben meshkujt te qajne

Mesazh nga SunShiNe prej Thu Jul 19, 2012 3:11 pm

Per mendimin tim, ka met kot si shprehje:Burrat nuk qajn, po nuk eshte aspak e vertet, si femra si mashkulli preken, kan ndenja edhe Burrat ndjen dhimbje per diqka qe humbin


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i ben meshkujt te qajne Empty Re: Cfare i ben meshkujt te qajne

Mesazh nga stv2008 prej Thu Jul 19, 2012 7:51 pm

ESHTE E VERTET QE TE DY SEXET JANE TE NDJESHEM TANI VETEM ME QEN DRU FARE TE MOS QAJNE SA DO KATIL TE JETE NJE NJERI PERSERI KA NJE PIKE TE DOBET
VALLAHI MU JO NJI PO ME JANE SHTU TE DADHURIT DHE SDI KE TE QAJ ME PAR "ZOT FALE "
ATO QE E MAJN VETEN PER BURRA ME DEMEK QAJM MCEFTAS HI HI HI JUUUUUU HHHHHHHUUUUUUUUU nccddda


Cfare i ben meshkujt te qajne Rmjllujpg
Cfare i ben meshkujt te qajne 2uz7cp0Cfare i ben meshkujt te qajne 2uz7cp0Cfare i ben meshkujt te qajne 2hwhe1_thjpgCfare i ben meshkujt te qajne 2uz7cp0Cfare i ben meshkujt te qajne 2uz7cp0
stv2008
stv2008
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 498
Reputation : 12
Join date : 15/07/2011
Location : DEUTSCHLAND

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i ben meshkujt te qajne Empty Re: Cfare i ben meshkujt te qajne

Mesazh nga Embelsira prej Fri Jul 20, 2012 10:22 pm

Edhe mashkulli ka ndjenjia varet se pse derdh lot mashkulli sepse nganjehere jan lot krokodili nganjehere derdh lot kur humbet dike po edhe derdh lot per dashuri Razz


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i ben meshkujt te qajne Empty Re: Cfare i ben meshkujt te qajne

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jul 30, 2012 9:52 am

besoj se cunat qajn kur qerojn qep;athere po qe qaqjn e kptuten te shkretet,...

KE KEPUTEN MOJ TI CILESOJE MIRE SE E MARIN PER TERS DISA SI PUNA IME HAHAHAHAHAHA kahshsh
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i ben meshkujt te qajne Empty Re: Cfare i ben meshkujt te qajne

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi