Programe Forum - Welcome
Danezët më të lumturit, Kosova e treta në rajon  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Danezët më të lumturit, Kosova e treta në rajon

Shko poshtë

Danezët më të lumturit, Kosova e treta në rajon  Empty Danezët më të lumturit, Kosova e treta në rajon

Mesazh nga Anakonda prej Mon Aug 13, 2012 7:05 am

Danezët më të lumturit, Kosova e treta në rajon  F.0406005949120_m
Sipas një raporti të kombeve të bashkuara rreth vendeve më të lumtura në botë, Danimarka është renditur në vendin e parë.

Pas
Danimarkës, ndër vendet ku jetojnë njerëzit më të lumtur janë Finlanda,
Norvegjia, Holanda dhe Kanadaja, që mbyllin top pesëshin.Dhjetë vendet e para:
1. Danimarka
2. Finlanda
3. Norvegjia
4. Holanda
5. Kanadaja
6. Zvicra
7. Suedia
8. Zelanda e Re
9. Australia
10. IrlandaSHBA-të pozicionohen në vendin e 11-të, ndërsa Gjermania në vendin e 30-të. Për çudi, grekët janë renditur në vendin e 42-të.Nga vendet e rajonit, më lartë renditet Sllovenia (në vendin e 49-të) e pasuar nga Kroacia (58) dhe më pas vjen Kosova, e cila është renditur në vendin e 68-të sa i përket lumturisë së njerëzve.

Në vend të 86-të gjendet Mali Zi, Shqipërisë i takon pozita e 88, dhe pas saj vijnë Bosnje e Hercegovina (99) dhe Serbia (118).

E fundit në listë është Togo, ndërsa Bullgaria përfshihet në dhjetë vendet e fun
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi