Programe Forum - Welcome
Miqesia................ People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miqesia................

Shko poshtë

Miqesia................ Empty Miqesia................

Mesazh nga Anakonda prej Sat Sep 01, 2012 4:31 pm

Miqesia, cfare eshte miqesia? Shume here e kemi pyetur veten dhe te tjeret se cfare eshte miqesia dhe a egziston ajo. Dhe te jemi te sinqerte ndoshta akoma si kemi gjetur pergjigjet.

Ka persona qe do na thone nese i pyesim, se miqesia nuk egziston, se njerzit qe te jane miq, jane te tille vetem per interes; qe do thone se ne jete ke tre, maksimumi kater miq, midis te cileve mamaja, babai; do thone se eshte i rrethuar nga miq dhe se per te cdokush qe eshte gentil dhe i kendshem mund te konsiderohet nje mik.

MIK: nje nder fjalet me te vjetra qe eshte degjuar mbi kete toke te vogel, e afte te shpreh ne tre shkronja nje nga ndjenjat me te medha, me te nevojshme, dhe me te rendesishme per nje egzistence te qete.

Cfare kuptoni ju me fjalen MIK?
Cilet konsideroni ju miq te vertete??
Nje njohje e afert qe nuk ka lindur qe ne femijerine tuaj a mund te jete nje fillim Miqesie?? edhe pse smund te jete pergjithmone?? Por lene gjurme ne jeten dhe ne shpirtin tend?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi