Programe Forum - Welcome
Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen?

Shko poshtë

Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen? Empty Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen?

Mesazh nga Master prej Mon Sep 10, 2012 9:04 pm

Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen? F.0910010250295_m
Nëse jeni prind i punësuar e dini edhe vetë se sa është vështirë të koordinoni familjen me punën. Por, a keni ditur që mund të bëni punë e cila ofron orar më fleksibil, pa sakrifikuar stabilitetin e punës?
“Në fakt është mjaft befasuese se sa është karriera kompatibile me orarin fleksibil”, ka thënë Sara Sutton Fell, redaktorja e faqes së internetit për kërkimin e punëve FlexJobs.com.

Kontabiliteti
Kontabiliteti konsiderohet si një nga punët më stabile, ashtu që prindërit të mund të ndihen të sigurt duke e bërë atë punë. “Puna e kontabilistit mund të bëhet me gjysmë orari dhe me orar fleksibil”, thotë Sarah.

Ekspert i informatikës
Kjo punë është fleksibile veçanërisht për shkak të saj që mund të kryhet nga çfarëdo vendi, derisa e keni kompjuterin me vete dhe keni qasje në internet

Ekspert për marrëdhëniet me publik
Sarah pohon që orari i tyre i punës është fleksibil dhe mund të punojnë edhe në formë të ‘freelancer’. Zakonisht për punën për marrëdhënie me publik është i nevojshëm edhe shkollimi i lartë, ndërsa preferohen diplomat nga gazetaria, komunikimi, marrëdhëniet me publikun dhe ekonomia.

Shkrimtari
Është karrierë ideale për personat të cilët janë bërë prindër dhe dëshirojnë orar më fleksibil të kohës, ndërsa kanë përvojë në industrinë për të cilën do të shkruanin udhëzimet.

/Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen? Empty Re: Cilat punë nuk sakrifikojnë punën për familjen?

Mesazh nga Anakonda prej Fri Sep 14, 2012 2:44 pm

tem interesante mu duk kjo...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi