Programe Forum - Welcome
Varësia nga pajisjet elektronike People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Varësia nga pajisjet elektronike

Shko poshtë

Varësia nga pajisjet elektronike Empty Varësia nga pajisjet elektronike

Mesazh nga Master prej Mon Sep 10, 2012 9:06 pm

Varësia nga pajisjet elektronike F.0906031540805_m
Psikologët ende nuk kanë marrë vendim nëse sjellja për së tepërmi ose pak e varur te përdorimi i internetit mund të diagnostikohet si çrregullim apo jo.
Megjithatë, për një gjë janë të sigurt - sa më shumë kohë kaloni duke përdorur pajisje elektronike, do të kaloni më pak kohë duke lëvizur, duke qëndruar në natyrë ose në ndërveprim me njerëzit e tjerë.
Izolimi shoqëror rrit rrezikun nga krijimi i depresionit dhe demencës, ndërsa stili i jetës duke qëndruar ulur është i lidhur me krijimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit të tipit 2, trashjen dhe vdekjen e parakohshme.
Më shumë se tri orë të përdorimit ditor të pajisjeve elektronike rrit probabilitetin të vdisni nga cilado sëmundje kronike. Po ashtu, personat, puna e të cilave është e tipit duke qëndruar ulur duhet që gjatë kohës së lirë të inkuadrojnë ushtrimet ose lëvizjen e cilësdo formë. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Varësia nga pajisjet elektronike Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varësia nga pajisjet elektronike Empty Re: Varësia nga pajisjet elektronike

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:15 am

Sipas mjekëve, sa më shumë kohë kaloni duke përdorur pajisje elektronike, më pak kohë ju mbetet t’a kaloni në lëvizje , duke qëndruar në natyrë ose në ndërveprim me njerëzit e tjerë.Izolimi shoqëror rrit rrezikun e depresionit dhe demencës, ndërsa stili i jetës duke qëndruar ulur është i lidhur me krijimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit të tipit 2 si dhe shtimin në peshë.Më shumë se tre orë të përdorimit ditor të pajisjeve elektronike, rrisin probabilitetin për sëmundje kronike.Po ashtu, personat, puna e të cilëve i kushtëzon të qëndrojnë ulur për një kohë të gjatë duhet që gjatë kohës së lirë të inkuadrojnë ushtrimet ose lëvizjen e cilësdo formë,- këshillojnë mjekët.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varësia nga pajisjet elektronike Empty Re: Varësia nga pajisjet elektronike

Mesazh nga Master prej Wed Feb 13, 2013 7:34 pm

Mendoj qe eshte shume e vertete


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Varësia nga pajisjet elektronike Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varësia nga pajisjet elektronike Empty Re: Varësia nga pajisjet elektronike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi