Programe Forum - Welcome
Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Master prej Mon Sep 10, 2012 9:13 pm

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj F.0514010839741_m
Ekspertët që punojnë nëpër këshillimore lidhjesh shpesh pohojnë se çiftet kanë probleme për shkak të Facebookut. Arsye e shpeshtë për zënkë është vendimi për vendosjen e statusit të lidhjes në rrjetin e famshëm shoqëror apo jo.
Tashmë janë shkruar disa libra për këtë temë, ndërsa një prej tyre është “Facebooku dhe martesa juaj” e autorëve Jason dhe Kelli Krafsky.

Sipas këtij libri, ekzistojnë disa rreziqe ndaj lidhjes tuaj të lidhura me Facebookun:

Tepër ose pak ndarje të informatave me të tjerët
Para se të vendosni nëse do të njoftoni publikisht disa përmbajtje ose nëse përmes Facebookut do të shprehni emocionet tuaja, duhet që fillimisht të bisedoni se sa e rëndësishme është që edhe miqtë tuaj t’i kenë këto informata dhe sa seriozisht e merrni këtë rrjet social.

Fotografi të ‘taguara’ me ish-in
Padyshim se nuk jeni të vetmin nëse u pengojnë fotografitë e personit që dashuroni me ish-in. Është vështirë të paramendoni që dikush i ka përjetuar momentet e njëjta, por është me rëndësi që të flisni me parterin rreth kësaj. Megjithatë, rekomandohet se nëse partneri juaj aktual e pranon të kaluarën tuaj, është më mirë që ju ta kurseni nga përkujtimet e vazhdueshme vizuale.
Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Fb1
Ju ka shtuar në Facebook ish-i
Këta autorë këshillojnë që ta refuzoni kërkesën e tillë për t’u bërë miq. Ata shtojnë se nëse hapen dyert, ato asnjëherë nuk mbyllen, ndërsa konflikti i pashmangshëm gjendet menjëherë pas atyre dyerve. Po ashtu, dihet se ato dyer mund të jenë edhe ngushëllim për ju nëse keni probleme në lidhjen aktuale.

Një mik/e në Facebook tenton të jetë shumë i/e afërt
Në Facebook nuk mund ta kuptoni nëse dikush është vërtet i interesuar për ju derisa këtë nuk e thotë vërtet, më saktësisht derisa nuk e shkruan. Megjithatë aplikacionet dhe ‘smile-at’ e famshëm gjithmonë mund t’i zbusin disa deklarime. Para se të ndodhë që dikush të bëhet tepër i afërt, duhet të kufizoheni dhe të mundoheni t’i zbuloni shenjat që ju flasin se ju duhet të largoheni nga biseda me të.

Diçka shqetësuese në ‘wall-in’ e partnerit
Secilën herë që shihni diçka shqetësuese në ‘murin’ e partnerit, thjeshtë pyeteni se çfarë është, këshillojnë autorët. Ai/ajo e di se nëse është diçka e papërshtatshme, nuk mund t’ju ikë, dhe prandaj mund të shqetësohen nëse ju e injoroni. Nuk duhet të ‘sulmoni’, por megjithatë rekomandohet komunikimi.
Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Fb2
Të fshehtat e Facebookut
Padyshim që ekziston ‘kutia postare’ për mesazhe të cilën partneri juaj nuk mund ta shohë. Facebooku i ri mundëson që kutia të ruajë edhe bisedat. Gjë që mund të jetë një problem i madh nëse bisedat tuaja gjenden në skajet e flirtit, ndërsa partneri juaj ua zbulon fjalëkalimin.

Kuptohet, autorët e këtij libri nuk sugjerojnë se të gjithë 800 milionë përdoruesit e Facebookut janë xhelozë patologjikë, mirëpo këto janë rreziqe reale dhe situata reale nga të cilat njerëzit duhet të kenë kujdes. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Re: Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Anakonda prej Fri Sep 14, 2012 2:38 pm

fb asht per argetim;ndersa sa per lidhjen nuk jam kalamo me mrrejt ata mu...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi