Programe Forum - Welcome
BlackBerry 10, arma e re e spiunëve amerikanë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BlackBerry 10, arma e re e spiunëve amerikanë

Shko poshtë

BlackBerry 10, arma e re e spiunëve amerikanë Empty BlackBerry 10, arma e re e spiunëve amerikanë

Mesazh nga Master prej Sun Nov 11, 2012 12:58 pm

BlackBerry 10, arma e re e spiunëve amerikanë Blackberry-10

Që tani e tutje agjentët sekretë amerikanë do të përdorin telefona celularë të markës “BlackBerry” dhe jo më iPhone apo modele të tjera.

Kjo, pasi zyra federale e informacionit ka deklaruar se, sistemi i kompanisë kanadeze është më i sigurt për shkëmbimin e informacioneve të rezervuara mes spiunëve.

Një mirënjohje e vërtetë kjo për kompaninë RIM, që vetëm para pak kohësh lançoi platformën BlackBerry 10.

Nëse sistemet Android, IOS dhe Windows Phone nuk kanë qenë në lartësinë e duhur, RIM ka pasur gjithmonë sigurinë një nga pikat e saj të forta.

Kështu, në modelin BlackBerry 10, në kartën e memories, sipër të dhënave të fshira do të mbishkruhen të dhëna të reja, në mënyrë që të mëparshmet të eleminohen përfundimisht.

Vendimi i agjencisë federale amerikane vjen në një moment të vështirë. Më 2 qershor, kompania kanadeze raportoi një rënie të mëtejshme fitimesh.

Bëhet fjalë për më shumë se 30% më pak në krahasim me tremujorin e mëparshëm, duke kaluar nga 4.8 milionë dollarë të fituar në tremujorin janar-mars në 2.8 dollarë të fituar tremujorin tjetër.

Në tërësi bëhet fjalë për një humbje prej 518 milionë dollarësh, për të mos harruar se në qershor u lajmërua shkurtimi i 5 mijë vendeve të punës. Gjithashtu, paratë kesh në arkat e kompanisë janë tharë.

Sipas analistëve, janë të pakta mundësitë për të nxjerrë në treg sistemin e ri operativ BlackBerry 10 dhe modelet e reja smartphone para vitit 2013.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

BlackBerry 10, arma e re e spiunëve amerikanë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi