Programe Forum - Welcome
Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO) People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO)

Shko poshtë

Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO) Empty Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO)

Mesazh nga Master prej Mon Nov 26, 2012 10:02 pm

Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO) Samsung-634x320-300x151
Edhe pse duket sikur është lënë disi në hije nga mediat, ndryshe nga sa ndodh kur prezantohen produktet e Apple, kompania Samsung ka arritur të jetë një konkurrent shumë i fortë në fushën e smartphone-ve.

Madje vitin tjetër ata do të sjellin një produkt që pritet të tronditë tregun e celularëve.

Kompania thotë se është në fazën finale të zhvillimit të celularëve me ekrane elastikë, që mund të përkulen e madje edhe mund të palosen e të futen në kuletë.

Ekranet fleksibël janë të pathyeshëm dhe janë të përgatitur duke përdorur dioda organike drite OLED. Por nuk është vetëm Samsung që ka investuar fuqishëm në teknologjinë OLED. Edhe Sony e LG kanë nxjerrë prototipe të këtyre ekraneve.

Megjithatë Samsung është kompania e parë që ka një datë për hedhjen në treg të produkteve me këtë teknologji. Bëhet e ditur se telefonat e tillë do jenë në treg në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm.


[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fwCRYC7R2vI[/VIDEO]


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO) Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO) Empty Re: Samsung do tronditë tregun me telefonat me ekran elastik (VIDEO)

Mesazh nga SunShiNe prej Sat Dec 08, 2012 2:18 pm

Me pelqen Very Happy e dua e e duaaaa Razz


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi