Programe Forum - Welcome
Nje here dikush me tha.... People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje here dikush me tha....

Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:19 am

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:19 am

Perpiquni te mos kerkoni shume, eshte mire te doni ate qe keni, pa
ndjekur endrra false qe ju largojne nga realiteti duke ju lene te
pakenaqur, sepse jo gjithmone ajo qe ju mungon, eshte ajo cka keni
nevoje...!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:20 am

Eshte shume e thjesht te shkruash,duhet laps,leter e shume dashuri..!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:20 am

E vetmja mënyrë për të mos menduar për paratë … është të kesh shumë prej tyre”
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:20 am

E pyeti;jeta vdekjen;-Pse ty te duan njerzit ndersa mu jo?Sepse
ti i tha vdekja je thjesht nje enderr e rreme ndersa un jam realitet i
vertet.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:20 am

Të jesh e lumtur nuk do të thotë që unë nuk do të ndjehem keq. Në lumturinë time ka edhe vend për melankolinë dhe dobësinë time.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:21 am

Jepni gjithmone nje mundesi te dyte . Riprovojeni per te dyten here .
Besoni per te dyten here .
Por , hmm , te treten here , coni gjithcka ne djall !!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:21 am

Nëse doni të dini se çfarë mendon Zoti për paratë, mjafton të shihni njerëzit të cilëve ai ua jep
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:21 am

Miqtë e vërtetë janë si duart dhe sytë: kur dora vritet, syri qan. Kur syri qan, dora fshin lotët
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:21 am

Koha le shenja jo ne fytyre
por thelle ne shpirt shenja
koha ndalon kur dashuron
nuk leviz akrepi kur ate e kujton

Sikur koha te ecte mbrapsh
kur jam me ty kur mendoj per ty
pse nuk mund ta kthej kohen pas
te jemi pergjithmone te dy

Koha ecen kalon dhe njerezit gjithashtu
ne te dy kemi ngelur diku ne hapesiren e saj
pa levizur te dashururar shikohemi akoma ne sy
si dikur kur u njohtem ...por atehere koha ecte
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:21 am

Dashuria e disa njerezve per njeriun qe kane ne zemer eshte aq e madhe, saqe nuk ka fare nevoje per dashurine e tjetrit.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:22 am

Po te ishte jeta e mirë nuk do te lindeshim duke qarë
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:22 am

Nje shprehje thote:
Budallait hapi rruge
Te fortin shmange
Me te mencurin perballu.............
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:22 am

Mbaj mend gjyshen te me thoshte shpeshhere:
- Shtrengoje fort te miren kur te vije, sepse te keqen e ke aty gjithmone...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:22 am

Parajsen e preferoj per klimen,Ferrin per shoqerine.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:23 am

Kam degjuar kur thone :Kur te vjen e keqja hapi deren edhe dritare ndryshe siken kurre prej andej..........
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:23 am

Ata njerez si une nuk tradhetojne
kurre, ata si une kane vlera te ngulitura ne mendje , asgje nuk eshte
siperfaqesore, as familja, as miqte. Ata si une dhurojne endrra edhe me
cmimin se mund te mbeten te zhgenjyer. Ata si une japin shpirtin, sepse
nje shpirt i vetem eshte si nje pike uji ne shkretetire!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:23 am

Frenoje vetën dhe tregohu modest.
Ule kokën para Zotit të lavdisë dhe plotfuqisë.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:23 am

"Islami
është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke
i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm
për vetën e tij e ka bërë natë
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:23 am

Jeta eshte teater, ndaj mesohu si te aktrosh
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:24 am

Ndonjehere gjerat jane pikerisht siç duken, dhe kaq
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:24 am

Me tha dikur dikush : qendro e forte,buzeqesh,dhe mos u ndal perpara asgjeje.
Qendrova e forte,buzeqesha,por u ndala perpara dikujt dhe gjithcka u shemb!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:24 am

Zyra - bordellot e shtetit shqiptar te se drejtes!
Nje tufe me fycka, me pamje si per karnavale,me menyre te foluri gjithe vetesiguri.
Arsyeja?
Inteligjenca nuk perben kriter,sensi praktik eshte celesi.
E keqja?
Qe ka dhe gjithmone do te kete kerkese ne treg, per ata qe mbajne mes kembeve keto palo femra...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:24 am

Qe nga koha kur njeriu filloi duke ecur me dy kembe , ai nuk po e mban dot ekuilibrin
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:25 am

Miqesia , ashtu si dashuria , kerkon gati shume art , per te realizuar
nje vallezim te arrire . Duhet...Duhen shume leshime dhe shume kontroll ,
shume shkembime fjalesh dhe shume heshtje .Mbi te gjitha duhet shume
resspekt !
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:25 am

Bota rrotullohet!...Cdo lot qe ke derdhur do te numerohet...Ato qe te
lenduan do te pendohen...Ato qe te braktisen cdo dit me endrren per tu
kthyer do te zgjohen...Padrejtesit qe tu ben do te
gjykohen...Genjeshtrat qe te than do te zbulohen...Buzqeshja jote do te
adhurohet... DIKUR TY TU DUK SIKUR BOTA NDALOJ VETEM PER TY . . . POR
GABOVE BOTA GJITHMON RROTULLOHET !!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:25 am

Ligji i reciproritetit :
Mos iu bej te tjereve ate qe nuk do deshiroje te ta benin ty .
Eshte
e shenjte madje ne te gjitha fete , qe nga kristianet deri tek budistet
, e argumentuar nga filozofet me te medhenj , e shqiptuar dhe vene ne
dukje nga te gjithe ne , por tani une pyes :Po si dreqin e duan te
gjithe por asnje nuk e praktikon ?
Ne te vertete mjafton fare pak , mjafton te jesh i vetedijshem me vetveten dhe i ndershem me te tjeret .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:26 am

Me kalimin e viteve shume prej njerezve qe ke dashur e patur prane, dalengadale do te te kthejnë shpinen.
Mos u rebelo! Shpina eshte pikerisht pjesa e tyre me e bukur.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:26 am

Kam falur gabime te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te
pazevendesueshem dhe kam harruar persona te pa harrueshem. Kam vepruar
sipas momentit, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoja kurre se mund
te zhgenjehesha, por dhe une kam zhgenjyer ata. Kam mbajtur dike mes
kraheve te mi per ta mbrojtur, jam bere mik perjete. Kam qeshur kur nuk
ka qene e nevojshme, kam dashuruar, me kane dashuruar, por edhe me kane
refuzuar. Me kane dashuruar dhe nuk kam ditur si tua kthej dashurine.Kam
perjetuar dashurine e kam bere premtime te perjetshme, por me eshte
thyer zemra kaq e kaq here! Kam qare duke degjuar muzike e duke pare
disa fotografi te mbushura me kujtime. Kam telefonuar thjesht per te
degjuar nje ze. Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Kam besuar
perseri me nostalgji dhe... kam pasur frike te humbas nje person shume
te vecante ( te cilin kam perfunduar duke e humbur)... por kam
mbijetuar! Dhe jetoj akoma! Dhe jeta , nuk me lodh! Dhe ti... nuk duhet
te
lodhesh nga jeta. JETO! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te
perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te
fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon! JETA ESHTE SHUME E
BUKUR PER TE QENE E PA RENDESISHME!!! ...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:26 am

Nje njeri provon ti rilidh marrdheniet. Pastaj, arrin ne njefare
pike kur lodhet, dhe e vetmja gje qe lidh jane kepucet. Per tu larguar.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:26 am

Bej paqe me te kalumen,keshtu nuk do shkaterrosh tashmen tane!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Koha sheron pothuajse gjithcka, jepi kohe kohes!!!
*Askush nuk asht arsyeja e lumturis tane: Pranon vetveten!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Mos meno shume,asht ma mire kur nuk i din te tana pergjigjet!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:27 am

Cdo njeri eshte i lire te zgjedhe gjithcka qe deshiron , madje edhe nje maske .Une preferoj te vishem me emocione .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:27 am

Femrat janë si gjeneralët: atyre nuk u intereson ç'humbje u ka kushtuar një fitore.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:27 am

Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:28 am

Femra eshte kuptimi i jetes sidomos kur gjen ate te duhuren.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:28 am

Nuk ka jastëk më të butë sesa një ndërgjegje e pastër dhe e qetë...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:28 am

E shkuara eshte nje kafshe e mrekullueshme , vetem se nuk e kupton ,ne ka deshire te te haje apo te te beje shoqeri ?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:28 am

Është me të vërtetë qesharake,
se ndonjëherë njerëzit që ju mund ti mbronit nga nje plumb,
me te vertet jan ato qe e mbajn armen ne dore...!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:29 am

Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje here dikush me tha.... Empty Re: Nje here dikush me tha....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi