Programe Forum - Welcome
Gjobitet pasi dorëzoi paratë e gjetura në rrugë  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjobitet pasi dorëzoi paratë e gjetura në rrugë

Shko poshtë

Gjobitet pasi dorëzoi paratë e gjetura në rrugë  Empty Gjobitet pasi dorëzoi paratë e gjetura në rrugë

Mesazh nga Master prej Wed Jul 06, 2011 6:42 am

Gjobitet pasi dorëzoi paratë e gjetura në rrugë  Soldi70

Veprimet e mira vlerësohen edhe monetarisht. Por nuk ka ndodhur kështu me Robert Adams, një 54-vjecar amerikan i Chicago-s, i cili gjeti një cantë plastike me 17 mijë dollarë pranë një banke.
Një shifër e mirë, që një njeri më pak i ndershëm se ai mund t'i shpenzonte për qejfin e tij pa e vrarë shumë mendjen.

Por në fakt Adams, mendoi se paratë nuk ishin të tijat, ndaj vendosi t'i dorëzonte në bankë. Por zgjedhja e tij ishte e gabuar. Jo vetëm që nuk u vlerësua për veprimin që bëri, por Adams u gjobit me 500 dollarë, për shkak se nuk tha të vërtetën për vendin në të cilin kishte gjetur paratë.

Nëse i ndodh sërish të gjejë para të humbura, Adams do të mendohet mirë para se t'i dorëzojë...por shanset t'i ndodhë e njëjta histori janë shumë të pakta...!
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi