Programe Forum - Welcome
Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre

Shko poshtë

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Empty Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre

Mesazh nga SunShiNe prej Mon Jan 28, 2013 2:31 pm

Kur njerëzit mendojnë për lulet dhe dashurinë, buqeta e parë që u shkon në mëndje është ajo me trëndafila të kuq. E bukur, klasike- një nga lulet që duam më shumë. Përsa i përket trëndafilave, ofrohen shumëllojshmëri ngjyrash, disa të krijuara nga natyra e disa nga vetë njeriu. Mund të gjeni trëndafila të ngjyrave të ndryshme. Por cili është kuptimi i tyre?

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Lulet

I kuq- dashuri, bukuri, kurajo dhe respekt, “Të dua”, pasion

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Red-Rose-Bouquet

Lejla e errët e thellë- bukuri të pavetëdijshme

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre 418~v~Seasonal_Purple___Lavender_Flowers_in_Glass_Cube

I Bardhë- pastërti, pafajësi,nderim, rini, “ jam i denjë për ty”, hyjnore

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre White+Flowers

I bardhë(martesor)- dashuri e lumturi

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre White-flowers-wedding-bride-bouquet-pics

Rozë dhe çiklamin- vlerësim,elegancë, lumturi perfekte, admirim, butësi, gëzim, ëmbëlsi

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Pink-flowers-x

I verdhë- gëzim,ngazëllim,shoqëri, “më intereson”, mos më harro, premtimi i një fillimi të ri

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre 11564yellow_roses

I verdhë (me maja të kuqe)- shoqëri, po bie në dashuri

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre 1228-800

Portokalli- dëshirë, entuziasëm

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Tumblr_m2qxd9iJoR1qmyebso1_500

E kuqe dhe e bardhë- kur jepen sëbashku, do të thotë bashkim

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre ZcmZOgqH_medium

E kuqe dhe e e verdhë- kur jepen sëbashku, do të thotë të qeshur dhe ndjenja të gëzuara

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre 24_red_yellow_roses_RJ1588_enlarge

Korale – dëshirë

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre CoralHotPinkBouquet

Livando- dashuri me shikim të parë , magjepsje

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre T2DMF4XkhbXXXXXXXX_!!272175736

Blu( jo ngjyrë natyrale)- të paarritshmen ose të pamundurën
Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre 450px-Blue_rose-artificially_coloured

Një trëndafil i vetëm në çfarëdo ngjyre tregon thjeshtësi dhe mirënjohje , dhe një trëndafil pa gjemba tregon “ dashuri me shikim të parë”


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Empty Re: Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre

Mesazh nga Master prej Mon Jan 28, 2013 7:45 pm

Shume te bukura


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi