Programe Forum - Welcome
"E shkruar me lot" People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


"E shkruar me lot"

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:57 am

Ti je special, ndoshta e ke degjuar shpesh, por nuk besoj se je lodhur duke e degjuar. Je special sepse vetem ti di te jesh ashtu, ke prekur jeten e dikuj ne menyren me te vecante, ashtu sikurse askush nuk ka arritur ta bej!..Ke qen atje kur kam patur nevoje, kur jam ndjer e trishtuar dhe e vetme ti ke qen gjithmone! Me ke dhen qetesi, kete njeri qe po te shkruan e ke ber te qeshi. Ke qen duke gezuaar me mua ne kohe te mira, me ke
ngushelluar ne kohe te veshtira. Sa here kam dashur te flas me ke degjuar...Asnje njeri nuk dhuron si ti, ti gjithmone ke ate buzeqeshjen qe me inkurajon dhe me inspiron. Me ke ber te perpiqem me fort kur nuk ja kam dale, me ke ber te besoj ne veten time, sepse ti ke besuar ne mua!..Te falenderoj qe me ke ngritur kur jam rrezuar, dora jote ka qen aty dhe kur te kam lenduar!...E ke zgjatur ate pa hezitim, askush nuk do bente te njejten gje qe bere ti.
Me ke dhuruar drite ne ditet me te errta, dhe buzqeshje ne ditet me te trishta...Me mungon deshperimisht perqafimi jot, por e di qe e kam sa here me flet sa here me shikon, ti je aty TI me Perqafon!!!...Faleminderit qe ke qen gjithmon dhe s'me ke len vetem asnjehere!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:58 am

Sa shume u shetita neper bote , duke kerkuar dike qe te me bente te te harroja , por se takova askend!!!!
Mbyllja syte , dhe ti me shfaqeshe duke mos me lene te qete ne udhetimin tim ne rrugen e dashurise.
Mendo pak me shume,mendo per veten mendo dhe per mua.
Asgje s'eshte me e embel se sa te peshperisesh emrin tend, cdo cast te jetes ,
ta kesh aty midis buzeve dhe ta thuash me mijra here , se keshtu nxjerr mallin.

Me fal zemer se ndoshta me fjalet e mija te lendoj ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykoj ,
me fal syri im se pa ty une nuk dua te egzistoj!!!!

- Dua te qesh po nuk qesh dot,dua te qesh por qaj me lot...!!!
- Dua te pyes veten perse.. por zemra ime nuk jep shpjegime..??Rri e heshtur ne mendime, te qaj per veten apo per ty..te qaj per fatin qe kemi ne te dyte...??
Te enderroja edhe pse s’te kamë pran..te imagjinoja ata syte e tu të bukur..
që me shikojn si dy yje qielli... dhe i dua ashtu të imagjinuar.
Në thellësitë e pafund futem shoh dashurinë tënde të plotë më buzëqeshin edhe dy
buzët e tua që i kujtoj dhe më shprehin pasione të thella.
Te ndjej ngrohtesinë e zemrës dhe ajo që me jep shpresë qe te vazhdoj te jetoj..!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:58 am

Ajo. . .
Gjithcka qe i kerkova jetes, e gjeta tek Ajo...
Ajo... Buzeqeshja ime...
Ajo... Di te me shkaktoje vetem ‘‘LOT LUMTURIE‘‘ !
Ajo... Sigurohet qe une ta ndjej c'do cast pranine e saj ne jeten time, edhe nese fizikisht nuk mund te ndodhet aty...
Ajo... E cila per nje kohe te shkurter diti se si ta fitonte zemren time...
Ajo... Idealja...
Ajo... Me syte e saj, si dy copeza qielli...
Ajo... Me ate buzeqeshje me te shndritshme se dielli...
Ajo... Njeriu me te cilin enderroj te kaloj c'do dite te jetes time...
Ajo... Qe me kupton gjithmone... Kur flas, kur hesht... Vetem me nje shikim...
Ajo... Qe e ben zemren te rrahe si e marre kur thote fjalen ‘‘Te Dua‘‘ !
Ajo . . . NJE DRITE E RE QE PO LIND NE HORIZONT !!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:58 am

Nëse djelli s'do t'donte të ndriste, unë do t'jem akoma duke të t'dashuruar
Kur malet të shkërmoqen në det, do t'jetë prap Ti dhe Unë

Grua e mirë, të jap të gjithë veten, grua e mirë, asgjë më shumë

Pika të vogla shiu psherëtima të dhimbjeve, lotë
të dashurisë së humbur në ditët të hikur
ktu dhe aty
Dashuria ime është e fortë, me ty s'ka asgjë keq
bashkë duhet të shkojmë gjeri sa të vdesim, oh, oh ,oh
Një frymëzim je ti për mua, frymzim, vështro... shih.

Dhe si sot, bota ime buzëqesh, dora jote nën timen, ne ecim milje
Veç prej teje do të bëhet, siç ti për mua je e vetmja
Gëzim, asnjëherë mos rri e trishtuar, gëzim... jam i çiltër
Nëse djelli s'do t'donte të ndriste, unë do t'jem akoma duke të t'dashuruar
Kur malet të shkërmoqen në det, do t'jetë prap Ti dhe Unë
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:58 am

Në ëndërra të shohë unë ty çdo natë ... Se në ëndërra më shfaqesh si një vegimë ... Si një re, si një hije ,,, ku më ndjek kudo ... Përse vallë... Me mua çfarë ke... Përse hapat e mia i ruan ngado që shkoj e vete... Të lutem mos më ndiq më,,, më lërë në vetmi ... Se ti e dinë që vetëm vuajtje sjellë në shpirtin timë ...!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:59 am

Ti je special, ndoshta e ke degjuar shpesh, por nuk besoj se je lodhur duke e degjuar. Je special sepse vetem ti di te jesh ashtu, ke prekur jeten e dikuj ne menyren me te vecante, ashtu sikurse askush nuk ka arritur ta bej!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:59 am

Sa do te isha e lumtur sikur te perqafoja gjithehere...te te them Te Dua...
..ta dhurova dashurine...do te beja gjdo gje qe te bej te lumtur....
Ti je kujtesa e veqantë e jetës dhe zemrës time dhe shpresoj e do të luftoj...
që të jesh gjithmonë.

Në fillim, atëherë kur fillova të njoh aftësit e tua.. kërkoja forcë që të them
se te dashuroj me shpirtë por kisha frike mos te humbja te terin..mora guxim ne
fund dhe ehhh....mu duk se isha me e lumtura ne botë....Por më në fund duhet të
pajtohem me realitetin....qe s`mund te behesh i imi....edhe pse te kam afer me zemer e me trup largeee....

Të pres me mall...do te ruaj ne Zemren time si te mshehur..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:59 am

"E shkruar me lot" 2ywfyg5
Ç'do ditë që fillonë. Po ashtu dhe mbaronë.
Ç'do frymarje që marim. Dhe e nzjerimë
Ç'do lule që çelë. Dhe vyshket
Ç'do qenie që lindë. Dhe vdes...
Ç'do dashuri që krijohet mes dy personave dhe zhduket
Ashtu si çdo gjë fillon dhe mbaronë sepse koha kalonë dhe çdo gjë e konsumon......
Por dashuria jonë do mbetet gjithëmonë një piktur në letër që çdo pasardhës e shikon.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:00 am

Me pyeten sot për ty
U stepa për një cast
As një vlerë nuk pate ti u thashë
Dhe kshu vazhdoj kjo ditë
Ishe ti personazh
Unë qeshja si gjithnjë
U shtira për cdo cast
Dhe mbrëmja erdhi shpejt
Më thanë naten e mirë
Se di pse pata frikë në errësirë
Ashtu i trembur une mbylla syt
Mu shfaqe prap si cdo natë
S’mundem më, më mungon
Dhe dita nis sërish
Mes miqve jam une prap
Dhe si njeriu që qesh
Me veten vetem qajSa shumë i kam zili
Sa shumë i marr inat
Si ka mundësi
Që unë të jem kaq i pafatë
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:00 am

Te dua per nje jete... Eshte gjithe kjo dashuri qe ndjej per ty qe me ben te harroj momentet qe me merzit. Dhe pikerisht eshte dashurija jote ajo qe mua me ben te buzeqesh, me ben me te fort se ditet qe kam len pas... Me ben qe te mendoj se nje e neserme do jete me e bukur per mua, me e bukur fal teje e gjith kjo. Me ben te mendoj se nje te neserme nuk do egzistoj largesia mes nesh...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:00 am

Asnjëherë mos mendo se je Vetëm...
Diku, larg ... Përmes Yjeve....
DIKUSHË është duke menduar për ty.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:00 am

Nuk mund të jetë një rastësi që duhet të njihja pikërisht ty...
Nuk mund të jetë një rastësi që ti je i vetmi që më kthenë buzëqeshjen me dy fjalë...
Nuk mund të jetë një rastësi që të kërkojë kur ti zhdukesh, nuk mund të jetë një rastësi që je gjatë gjithë kohës në kokën time të vogël, në zemër, në shpirtë, në brendësi të lëkurës sime, je brënda meje....
Nuk mund të jetë një rastësi as ai momenti kur unë mbyllë sytë dhe lutem të të shohë në ëndërr...
Nuk mund të jetë një rastësi as trupi imë që dridhet thjeshtë kur të mendojë afër...
Nuk mund të jetë një rastësi që gjithëçka e lidhë me ty, një këngë, një moment romantik në film, një poezi, gjithëçka....
Kjo është vetëm Dashuri .... E gjitha kjo që unë ndjejë për ty ....!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:01 am

Do te jem prane teje ne c'do kohe e ne c'do vend,
do sheroj c'do plage, c'do vend qe ty te dhemb…
Do te jem me ty gjithmone c'do dimer e c'do vere,
per ne nuk do te kete “Na ishte njehere”.......
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:01 am

"E shkruar me lot" 020
Të urojë të ecësh në një rrugë që quhet Jetë....
Të pengohesh në një pus që quhet Fat....
Të biesh në një humnerë që quhet Lumturi....
Dhe të këpusësh një lule që quhet Dashuri!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:01 am

"E shkruar me lot" D5e9928a32f462009eaa989d79eb8f2b
E di që s'je fati im . .
Por , kundër fatit luftova PËR TY!
E di qË ti je dënimi imë dhe unë zgjodha të vuaj PËR TY !!
E dija që zemra do më thyhej por dhimbjen e durova Për ty...
E dija që ti do ishe vdekja ime por s'ka vdekje më të ëmbël se të vdesësh PËR TY!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:02 am

E çfarë pastajë që nuk është e bukur ?
Megjithatë shiko ka një buzëqeshje që të ngrinë...
Është pak e shëndoshë ? Dhe çfarë ska trup modele ?
Sapo ka lindur, u deformua që të sillte në jetë një trupë tjetër...
Nuk di të këndojë ?
Kur më thotë të kamë shpirtë, të dua ,,, nuk dua të dëgjojë tinguj të tjerë...
Nuk di të gatuaje mirë ?
Më pëlqenë të rri përpara saj kur ha ,,,, përtypet si një fëmi kaq bukur...
Se ke parë kurrë me makiazh ?
Ngjyrat që i fali nëna e sajë ( originalet ) akoma nuk janë zbuluar në make up...
Nuk e ke parë kurrë të hedhi aromë në trup ?
Aroma e sajë më bënë të jem i dehur sa kohë jamë pranë sajë...
Kur ecën në rrugë njerëzit e shikojnë të habitur ?
Po, sepse çuditen që eksiztonë një femër originale, jo manekine që shikojmë çdo ditë...
Dhe çfarë ndodhë më pasë ????
Asgjë, unë i shkruaj çdo ditë, çdo ditë, çdo ditë....
Di të lexojë ??
Jo, është e verbër, ja lexojë unë....
Dhe si jetonë ti me të ????
Shumë e thjeshtë, sespe nuk mund të jetojë dotë pa të.....!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:02 am

Dedikuar atyre qe luftojne çdo dite, që nuk thyhen... atyre qe nuk dorezohen kurrë... por mbi të gjithë atyre që nuk e humbasin buzeqeshjen dhe dëshirën për të jetuar....dedikuar ty që po e lexon këtë link dhe je Unik, Special ♥♥♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:03 am

E di çfarë është gjëja më e çuditshme në jetë?!

- Çfarë?

- Që pavarësisht faktit që je e rrethuar nga shumë njerëz, askush nuk mund ta zëvëndësojë atë....

Askushë nuk është si AI.....

Kaq i përsosur në papërsosmërinë e tijë....

Askushë nuk ka aftësinë të të bëjë të ndihesh aq e mbrojtur, aq në paqe me jetën, përveç atijë....

Askush nuk di të të falë ngrohtësinë dhe sigurinë për të cilën ke nevojë, në mënyrën sesi e bënë ai....

Askush nuk mund të të bëjë të ndihesh aq e veçantë dhe e lumtur përveç tijë....Mund të kemë çdo gjë, por nëse TI nuk je me mua, asgjë nuk vlenë....

Është e çuditshme sesi dikushë që deri para pakë kohësh nuk e njihje, shndërrohet në lumturinë tënde....

Është e çuditshme sesi ai dikushë që e njohe rastësisht, të jetë rastësia më e bukur e jetës tënde....

Është e çuditshme që mendimet e tua të marrin një emër....

Një emër që futet thellë në zemrën dhe jetën tënde për të lënë gjurmë përjetësisht.....

Një emër që bëhet arsyeja e jetës tënde....

Një emër që të rikthen buzëqeshjen....
Është e çuditshme sesi një emër, emri i tijë të jetë gjithçka për ty.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:03 am

Ti do te takosh gjithmon dike tjeter...
Por Gjithmon do te mungoj Une..
Do te mungoj buzeqeshja ime e ndryshme nga
buzeqeshjet qe do shikosh per dite..!
Do te mungojn fjalet e mia dhe nese do i degjosh nga dikush tjeter do ndjesh serisht mall per mua...Dhe nga forca qe te karakterizon syt do te mbushen me lot nuk do dish ku te gjesh aq forc per ta mbajtur veten se dhimbja do jet me e fort se ty .
.. Do pendohesh per gjithcka ashtu sic pendoheshe gjithmon, por kete her do e dish qe sdo ket vend per pendim ...Do e pysesh veten vall a me do akoma ? Apo me ka harruar pergjithmon ? Dhe askush sdo jet aty per te te kthyer pergjigje ... Vetem Heshtje .. Dhe nese do dish te Kuptosh heshtjen ndoshta do arrish te gjesh dhe pergjigjen... Do i kthesh syt e perlotur drejt qiellit duke u lutur per nje mundesi te dyt... Por perseri vetem heshtja do flas ... E me pas do maresh fatin tend perdore , e duke u terhequr zvarr ne piedestalin e loteve prej dhimbjes do thuash :
..Zot e Humba.. E humba Pergjithmon ..!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:03 am

Malli për ty...?? Nuk di nga ta nis, të flasë, po më dridhen duart, fryma po më merret dhe lotë po më dalin nga sytë. Sot, rastësisht gjeta ca mesazhe që kisha harruar ti fshija. Ishin mesazhet e komunikimit tonë në fillim. Për një moment u bëra gati ti fshija ato pa i lexuar, por më pengoi malli dhe mungesa jote që kishte pushtuar qënien time kohët e fundit.

Zot, si s'po më dilte ky shpirt nga vendi. Sa i pafajshem ishte ai komunikim, sa të thjeshta dhe shoqërore fjalët. Herë qeshja me zë të lartë, herë herë më pushtonte një uranganë dhimbje, aq më kishte marrë malli për ato kohëra të cilat si pa kuptuar më kishin mberthyer në krahët e tyre. Për momentin harrova që ne nuk flisnim, më dukej si herën e parë kur shkëmbyem ato batutat gazmore të cilat vazhduan për kohë me rradhë.

Ishin ca detaje që nuk i kisha vënë re atëherë, fjalë të goditura dhe shumë të bukura. Ato shkronja që u lagën nga lotët e mia, sikur më shikonin me mëshirë e mallkonin veten që më dolën para syve. E ndjeva zemrën ti thyheshin dhe ato pjesë që i kishin mbetur. Ishte shumë e dhimbshme të dëgjoje një gjë të tillë, shumë torturuese. ZOT, pa kuptuar u ndërgjegjësova që akoma të doja.

Ndjeja shumë, më shumë sec mendoja. Për një moment kapa telefonin, formova numrin tënd, doja të të flisja, të të dëgjoja qoftë dhe zërin kur në një moment, mu kujtua ''Ti i përkisje tjetër realiteti, duhet të jetoja dhe Unë timin''. Ishte një ndjenjë që as vetë se kuptoja, veç rritej, s'më linte as të qaja, as të qeshja veç kisha fikësuar sytë në një vënd dhe nuk flisja. E çuditshme, aq shumë u zhgënjeva, por inat s'të mbaja. Aq shumë vuajta, por dotë nuk të urreja.

Çfarë mund të jetë jeta kur në të përjetova vetëm të hidhurën?! Sikur të mundja ti mbyllja sytë e të mos i hapja më kurre. Nuk mund të jetojë pa e ndierë aromën tënde. Çdo minut kalonë e unë ende jamë këtu pa lëvizur. Më ndjekë zëri ytë kudo dhe më shtonë shpresën për të vazhduar jetën e humbur në shikimin tënd edhe në mendimet e mia. Nëse ende jetojë në kujtimet e tua do të më lëndoshë edhe pse nuk do t'ia dishë.....!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:04 am

E di çfarë, nuk do doja të isha kurrë dikushë tjetër!

Sepse kështu si jamë, të kamë ty, kamë dashurinë më të madhe që mund të më ofrojë dikushë. Kamë zemrën time në vëndin më të sigurtë në botë.... Edhe në qoftëse jamë plotë difekte, nuk më interesonë, kush është perfekt sot? Askush. Sepse perfeksioni nuk egzistonë. Por e rëndësishme është se unë ndjehem perfekte sepse të kamë ty në zemrën time dhe ajo jetonë për këtë.... dhe s'dua asgjë tjetër....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:04 am

Dikur...
Dikush...
Me...
Tha...

Nese ja thuaj ndokujt fjalen te dua,pa ndjer dashuri!
Ateher ti nuk ke aspak vler,si njeri
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:04 am

A te ka ndodhur ndonjeher,te flesh me lot ne sy?
Mua po,sepse cdo nat nuk mund te rri pa te kujtuar ty.

A te ka ndodhur ndonjeher,te qash sepse,dike nuk e ke pran?
Mua po,se po me mungon ti qe te kam shum xhan.

A te ka ndodhur ndonjeher,te presesh nje mesazh ne telefon dhe ai mos te vij.
Mua po dhe gjithmon do me ndodhi,se gjith jeten,do e pres nje sms,nga ti.

A te ka ndodhur ndonjeher te duash dike me gjith shpirt?
Mua po dhe prandaj me lot,gjat gjith kohes i kam te mbushur syt
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:04 am

E di qe ka me te mir se une, sa te duash, por asnjeri nuk do te di te te doje sa une. Te dua edhe kur me dhemb, edhe kur mendja me bind te te harroj. Te dua me trupin qe me dridhet, me lot, me buzeqeshje, me gjithcka qe shkakton.

Te dua...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:05 am

E njeh ti boten time ...?... Je munduar
ndonjehere ta kuptosh ?... Po mua a je munduar
ndonjehere te me kuptosh ?... E ndjen
ndonjehere si rreh zemra ime ?... E kupton
ndonjehere perse rreh zemra ime ?... Je
perpjekur ndonjehere te kuptosh c`te tregon cdo rrahje e saj ?... Je perpjekur ndonjehere te
kapesh lotet e zemres ?... E ke vene re
buzeqeshjen si maske qe mbaj mbi buze ?... E
ke vene re sa ...here buzeqesh, per te mos
qare ? Kur flet me mua, a degjon me te vertete
ate qe te them ?.... Cdo tundje koke, eshte pohim qe po degjon apo nje ''Kujt iu be
vone!'' ?... E njeh ti boten time ?... Me njeh ver8
mua... apo mendon se un jam nje njeri pa
ndjenja, nje njeri qe s`qan kurr, nje njeri qe se
vret mendjen per asgje, nje njeri qe s`mendon
per te tjeret por vetem per vete?... E njeh jeten time?... Je perpjekur ndonjeher te me kuptosh si
ndihem ne te vertet dhe jo si dukem nga
jasht?... E kur ti s`je perpjekur t`kuptosh te
pakten nje nga kto? ... at'her kush je ti per te me
gjykuar mua ?... Thjesht `ASKUSHiii`
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:05 am

Pyetjes "Çfarë ke?" më duhet ti bëj një listë të gjatë me ato gjëra që nuk i kam ....
Dhe a e di, do të jetë kaq e gjatë , prandaj mos u mërzit nëse të përgjigjem "asgjë" , të paktën mos më thuaj që po të fsheh të vërtetën , që po gënjej .... Në fund të fundit as që po gënjej fare .... Sepse nëse më mungon dikush , dhe unë e ndjej të largët, me të vërtetë që nuk kam asgjë . . . . . .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:05 am

Largesite na bejne te ndihemi sikur kane ndryshuar gjerat mes nesh. Por ne kemi lindur per tu dashur, per te qene larg, per te qene prane, per tu grindur e per tu pajtuar prape. Ne duhemi dhe kemi nje jete sebashku. Dhe sdo ti humbisja per asgje ne bote gjith momentet qe kemi kaluar e do kalojme bashke.
Te dua!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:05 am

Po mendojë për ty më shumë se kurrë, po e ndiej mungesën tënde më shumë se kurrë...
Po prisja që ti të më shkruaje, dhe të më thoje që “zemra ime është tek zemra jote”....
Por ti kurrë se bëre .....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:06 am

Me mungon , shume . Tamam sikur mbaron cigaret , sikur mbaroj telenovela jote e proferuar , sikur nuk ke me libra per te lexuar , sikur nuk di me ca filmi te shikosh . Nje nga ato boshlleqet e cuditshem , qe duhet te mbushesh sa me shpejt te mundesh ...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:06 am

Budalla!! Urime, me humbe. Nga ti prisja gjithcka por jo te ishe ose te tregohesha kaq i pamatur dhe i paditur. .humbe shume per asgje. Nuk u mjaftove me ate qe kishe dhe kerkove me shume, nuk u mjaftove me dashurine, perkujdesjet, keshillat, lumturine, dhe cdo gje tjeter qe te ofrova..te ofrova shume ne kembim te asgjeje. Prisja dicka ne kembim ne fakt, dashurine tende!! Por fatkeqesisht nuk e mora kete nga ti ... Mora zhgenjime, lendime, lot dhe vuajtje pa mase. Je kaq i verbuar saqe edhe ti nuk arrin ti pranosh gabimet e tua. . .me vjen keq per ty sepse nuk do me kesh kurre tashme, sado i madh te jete pendimi yt nje dite. Dhe do vuash shume. .por do jete e kote, vetem do mbytesh ne pendimet e tua te pafundme!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:06 am

Do doja veç një çast zërin ta dëgjoja
Një çast të vetëm do doja fytyrën ta shikoja
Do doja veç një çastë puthjen tënde ta shijoja
Një çastë të vetëm do doja me ty të qëndroja
E pastajë nga kjo jetë shumë largë të shkoja .....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:06 am

Ti e di sa fjal dhe premtime ne i mbajme..pra dhe sot po ta kujtoj pse u deshem pse u ndame.. .Ate mungoj une kam nevoj ta di tani.. .A te mungoj une sic me mungon mua ti
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:06 am

Po, të kamë xhanë... Të kamë xhanë si nuk kamë pasur askënd....
Të kamë xhanë sepse pyes veten si ia bën ende që më duronë....
Të kamë xhanë sepse je një prejë atyre personave që arrijnë të stimulojnë një buzëqeshje në fytyrën time me anë të gjërave të vogla, një mesazhë apo një telefonatë....
Të kamë xhanë sepse je pikërisht shembulli i atijë mashkullit që unë dua të kemë...
Të kamë xhanë sepse dhe kur në kokën time rrëzohet ky shembull, unë të kamë xhanë akoma...
Të kamë xhanë sepse të dua, të dua shumë.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:07 am

E mban mend ate ciftin qe na zinin perhere tavolinen tone te preferuar? Epo dje i pashe serish. Jane bashke.
Po ata te dy qe grindeshin pa fund vetem pse njeri nga ata s'kishte degjuar celularin, dhe ti qe thoje vazhdimisht: "Ketyre s'do i'u zgjas shume!" Degjova pak me pare se ishin fejuar. Jane bashke.
Po ai cifti qe takonim tek lulishtja te kujtohet? Ai djali qe asnjehere nuk ia tundte lavjerre
sen te dashures, se gjasme i vinte turp. I pashe perseri tek lulishtja, madje me nje bebe. Jane bashke.
Se desh harrova, i mban mend ata te dy qe i takonim ne autobus, dhe qe nje dite u zune keqas sepse njeri kishte harruar daten e pervjetorit, dhe ti qe qeshje me zenkat e tyre? Dhe dje u ula afer tyre. Jane bashke.
Po nese te pyes per 'NE' te kujtohemi? Ne qe premtuam, ne qe s'do e njihnim kurre ndarjen, ne qe do ia dilnim mbane largesise, xhelozise, dhe dyshimeve te kota? Te kujtohemi NE qe u 'deshem'?(dmth qe desha vetem) Pra ne s'jemi me bashke. Ne vdiqem. Ne na vrave.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:07 am

Do doja te tregoja per ditet e mija pa dashuri. Do doja te tregoja per vetmine time, dhe deshperimin tim. Do doja te tregoja per oret boshe te kaluara ne krevatin tim me shikimin te fiksuar ne tavan, fiksuar ne keto mure bosh pa histori. Fiksoj keto mure dhe me duket sikur jam e mbyllur ne nje kub kateror ku mendja ime udheton per tek ti. Do doja te me degjoje tek flas keshtu, do doja te me kuptoje ndersa mendimet e mija si te cmenduar marrin vetem nje drejtim...per tek ti!

I mbyll syte, dhe marr fryme thelle, mar fryme embelsisht, dhe degjoj te rrahurat e zemres time. Provoj te le te lire mendjen, provoj por jane mendimet qe s'me len. Atehere provoj te le te lira mendimet e mia per te pare se ku po shkojne, dhe ne cast kuptoj se kerkojne te arrijne ty.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:07 am

E di si je ti ?

Si ajo unaza që më dhurove mua, të cilën e hoqa nga gishti dje...!
E hoqa sepse... Më shtrëngonte dhe më ishte enjtur gishti...!
Më dhembi shumë kur e hoqa por dhe aty nuk e lija dotë..!
Tani më mungonë... E pranojë..!
E ndjejë vëndin boshë dhe shpeshë herë e kërkojë..!
Dhe kur më shkojnë syte tek gishti është mëse e dukshme shenja që ka lënë...
Por unaza nuk është më aty...
Ashtu si nuk je dhe ti më në jetën time..!
Shenja me kalimin e kohës ndoshta nuk do fshihet, por do zbehet dhe do jetë thjeshtë një kujtim ... Ashtu Si Ti...!
Por sa herë do më shkojnë sytë tek gishti dhe do e shohë boshë...
Do më kujtohet unaza...!
Ashtu si sa herë të ndjejë një boshëllëk në zemrën time....
Do më kujtohesh ti...!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:08 am

Zevendesoje me dike tjt.
Thuaji botes qe x ty nk ekziston me.
Por mos harro t ia thuash edhe vetes.
Do kerkosh detajet e saj te dikush tjt,si fliste,si sillej,si nervozohej,si ishte ajo.
Mos e kujto,nk ke asnje te drejte.
Vazhdo te jetosh ashtu si di ta besh.
Jam e sigurt qe do njohesh sh femra,femra te ndryshme,por x ty do jene te gjitha njesoj..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:08 am

Vetëm një gjë tha ajo, duke ngritur kokën dhe duke më parë drejt e në sy. " Dua që të më kujtosh. Nëse më kujton, atëherë nuk më bëhet vonë edhe sikur të gjithë të tjerët të më harrojnë. "
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:08 am

Dhe duket sikur asgje tjeter nuk ka me rendesi... Jam une, je ti...NE. Dy kraharore, nje zemer...! E di, ne nuk jemi te pavdekshem, nje dite do jemi hi, do jemi ca fragmente ne nje shirit filmi te gjate, por DASHURIA jone, ajo po qe do te jetoj PERGJITHMONE! Une e di, une e ndjej...! Une kam nevoje ta besoj . . .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:08 am

Një pikëz të qeshure bën dy buzë të tjera të hapen, një ëndërr e treguar me pasion frymëzon ëndrra të tjera.Pak zhurmë krijon zhurmën tjetër në këtë jetë.Sa i bukur zinxhiri i jetës,shkon pafundësisht e rikthehet përsëri te ne.Jeta e njeriut: ujë, ajër e ëndrra të veshura në iluzione e ndjenja… Sa pak kemi nevojë për të qenë të lumtur
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi