Programe Forum - Welcome
"E shkruar me lot" - Faqe 2 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"E shkruar me lot"

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 5:57 am

First topic message reminder :

Ti je special, ndoshta e ke degjuar shpesh, por nuk besoj se je lodhur duke e degjuar. Je special sepse vetem ti di te jesh ashtu, ke prekur jeten e dikuj ne menyren me te vecante, ashtu sikurse askush nuk ka arritur ta bej!..Ke qen atje kur kam patur nevoje, kur jam ndjer e trishtuar dhe e vetme ti ke qen gjithmone! Me ke dhen qetesi, kete njeri qe po te shkruan e ke ber te qeshi. Ke qen duke gezuaar me mua ne kohe te mira, me ke
ngushelluar ne kohe te veshtira. Sa here kam dashur te flas me ke degjuar...Asnje njeri nuk dhuron si ti, ti gjithmone ke ate buzeqeshjen qe me inkurajon dhe me inspiron. Me ke ber te perpiqem me fort kur nuk ja kam dale, me ke ber te besoj ne veten time, sepse ti ke besuar ne mua!..Te falenderoj qe me ke ngritur kur jam rrezuar, dora jote ka qen aty dhe kur te kam lenduar!...E ke zgjatur ate pa hezitim, askush nuk do bente te njejten gje qe bere ti.
Me ke dhuruar drite ne ditet me te errta, dhe buzqeshje ne ditet me te trishta...Me mungon deshperimisht perqafimi jot, por e di qe e kam sa here me flet sa here me shikon, ti je aty TI me Perqafon!!!...Faleminderit qe ke qen gjithmon dhe s'me ke len vetem asnjehere!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë


"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:08 am

Një dedikim ...
Për atë që qan mbrëmjeve ..
Sepse të tjerët flenë dhe nuk mund ta dëgjojnë ...
Për atë që vuan por vazhdon të buzëqeshi duke u shtirur...
Për atë që në jetë ka gabuar , dhe gjen akoma forcën për të riprovuar ...
Për atë që fshin lotët e miqve dhe nuk kërkon kurrë asgjë në këmbim...
Dedikuar syve të tu që tani po lexojnë ...
Por pas një ore ndoshta do ta kenë harruar me siguri...
Por nuk ka asgjë: jeta kështu është!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:09 am

Nëse ndihesh vetëm dhe ke nevojë për një përqafimë,
dilë jashtë dhe thirre emrin timë.....
Nëse unë jamë largë e nuk vijë dotë
të dërgojë shpirtin timë që të do fort....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:09 am

Ndoshta një ditë, pas shumë vitesh, do të takohemi. Do të flasim në të njëjtin vend ku folem për herë të parë. Do të na rastisë te takoemi diku…..ne ato vende ku premtuam sedo ishim bashke Ndoshta, po atë ditë do flasim sërish, si dy
miq të vjetër që mezi e mbajnë mend njëri-tjetrin. Do më pyesësh se si e kam kaluar gjithë këtë kohë dhe do të të gënjej. Nuk do të të them se më ke munguar ; ndoshta nga krenaria, ndoshta nga drithërimat që do më shkaktojë shikimi yt, por nuk do të tregoj. Dhe ti ... ti do më besosh !! E pastaj do themi "Mirupafshim", do ndahemi, ndoshta për të mos u takuar më kurrë, ndoshta për t'u parë sërish një ditë, ku i dihet? Dhe unë do largohem, por zemra ime jo. Ajo do mbesë aty, me ty, tek ai vend, në atë kohë
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:09 am

Nuk eshte e lehte te te harroj, e di..! I dhame njeri-tjetrit mjaftueshem per tu kujtuar. Ti do mbetesh note ne kenge time te preferuar, fjale ne poezine me te bukur, buzeqeshje kur trishtimi te me kete mbulur... Ti do mbetesh ajo qe me beri te kuptoj se ka pranvere zemrash...ashtu si ka dhe dimer te ftohte. Ti me mesove te dua dike me shume se veten, te lutem para se te fle per dike qe nuk e njoh, ti fal kohen time kur c'do sekonde e saj peshon shume. Ti me mesove se jo c'do gje e bukur zgjat pergjithmone... Se askush nuk qendron perhere... Te gjithe ikin heret a vone!!!
Ti...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:10 am

Po si mund ta kuptonte ai se ajo vdiste pak nga pak nga brenda sa here permendej emri i saj. Si mund ta kuptonte qe ideja qe ai kish sy per nje tjeter e vriste;qe kurre nuk kish pasur 'Ne'..dhe gjithcka kish ekzistuar brenda mendjes se saj.
Si mund ta kuptonte? Normal qe nuk e kuptonte.. ai ishte thjesht si gjithe te tjeret;nga ata tipat qe vrapojne pas mendjelehtes se pare qe u hap kembet.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:10 am

Ndoshta ajo e ka ditur gjithmone qe une e doja, por ka heshtur per te mos prishur shoqerine tone. Ndoshta edhe per te, njehere e nje kohe, kam qene i rendesishem.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:10 am

Ai eshte i qete, shpesh here i heshtur dhe pak i ndrojtur, por eshte i zgjuar. Flet me pak se te tjeret por thote perhere dicka te drejte, eshte racional, nuk shpreh shume ndjenja, dikush tha edhe qe eshte josocial, por une nuk i dhashe te drejte. Ai ka nevoje per dike qe te thote "ckemi"-n e pare, ka nevoje per dike qe ti thote "eja te kercesh", ka nevoje qe dikush te vije, sic kam une qe arrij ta kuptoj. Ai eshte i gjendur, eshte nga ata njerezit qe e di qe do te ndihmojne, qe nuk do te bejne keq, qe nuk te tradhetojne. Ai eshte nga ata njerezit e qete, e heshtur, pak te ndrojtur, qe nuk kerkojne ne menyre konstante vemendjen, qe nuk bien ne sy prej heres se pare, eshte nje nga ato gjerat e vogla qe nuk jane te vetedijshme por vlejne sa nje thesar dhe une i quaj perfekte.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:11 am

Në erë pemët rrinë pranë e afrojnë krahët...
Në erë pemët kërkojnë mes tyre ngrohtësi...
Po ne të dy......?
Ne jemi kaq të largët!
Ç’erë mund të na afrojë, nuk e di.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:11 am

Ti me the ''neser''
E nesermja erdhi, ti jo..."
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:11 am

Dy të dashuruar janë si qepallat e sipërme dhe të poshtme,, takohen shpeshë sepse ju mungonë njëra-tjetra dhe kur janë bashkë nuk e shohin botën përrethë ...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:12 am

Jam ketu dhe sot,
si dje serish vetem,
s'ben nxehte,s'ben ftohte,
s'pres vdekjen,s'pres as jeten.
Me thone qe ke ikur,
Me flasin per ty,me flasin,
sikur te jesh mallkim a murtaje,
Ka nga ata qe zerin grisin,me bertasin,
e une te kujtoj,ne heshtje qaj.
S'jam e dobet,as e forte jo,
kaq dhimbje,sa here goditur,
s'jam cupeline,s'jam mè ajo,
por s'ndihem as mjaftueshem e rritur.
Me thone qe ke ikur,
po une te shoh kudo,ne cdo ane,
me thone qe te ikurit s'duhen pritur,
vec s'me thone si t'ia dal mbane...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Anakonda prej Mon Feb 11, 2013 6:12 am

Errësirë . . .
Vetmi . . .
Boshllëk . . .
Eh, ndoshta po te ishe ti, gjithcka do te ishte ndryshe, shume ndryshe. Do ishte erresire, por te pakten do ishim te dy. Vetmia do vdiste nga zilia dhe do largohej. E boshlleku do mbushej me dashuri, me puthje, me ne te dy . . .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"E shkruar me lot" - Faqe 2 Empty Re: "E shkruar me lot"

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi